جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سایت شرکتی و مزایای داشتن سایت اینترنتی برای شرکت‌ها

تیم تحریریه عصرینو
۲۴ مهر ۱۳۹۹

 امروزه اعتبار هر شرکتی (چه کوچک و چه بزرگ و چه خصوصی و چه دولتی)،  در نحوه خدمات رسانی آن شرکت از طریق سرویس‌های مبتنی بر وب سنجیده می شود.از آنجایی که جستجو و یافتن مشاغل مورد نظر توسط کاربران امروزه بیشتر از هر زمان دیگری در گوگل صورت می گیرد، بنابراین وب سایت شرکتی شما می تواند از تابلوی نصب شده بر سردر شرکت نیز مهم تر باشد.در سال‌های اخیر حتی کوچکترین کسب و کارها نیز بقدری هوشمند هستند که نخواهند بازار بزرگ نهفته در دنیای مجازی را از دست بدهند و این موضوع درباره شرکت ها و سازمان ها نیز صادق است.

علاوه بر آن که امور داخلی و خارجی اداری نیز در حجم گسترده ای به صورت اینترنتی قابل انجام شده، ایضاً درخواست مردم درباره خدمات مورد نظر نیز به سوی خدمات مجازی سوق پیدا کرده است.به همین خاطر طراحی سایت برای سازمان ها و ادارات و شرکت ها و موسسات از اهمیت بالایی برخوردار شده و این موضوع نیز، محوریت اصلی مقاله ما است.

در این مقاله علاوه بر مرور مزایای داشتن یک سایت اینترنتی، درباره راه های طراحی سایت شرکتی نیز صحبت خواهیم نمود.

مزایای داشتن سایت اینترنتی برای شرکت‌ها

اغلب ما از پیش می دانیم که باید برای شرکت خود یک سایت اینترنتی نیز راه اندازی کنیم؛ اما شاید یکی از دلایلی که تابحال اقدام جدی در این زمینه نداشته ایم، عدم آگاهی از تمام مزایای داشتن یک سایت است.

داشتن یک سایت اختصاصی می تواند مزایای بسیاری برای شما داشته باشد.

بیایید برخی از این مزایا را با هم مرور کنیم:

 • بیش از 72 میلیون ایرانی به شبکه اینترنت متصل هستند.
 • سالانه بیش از 150 هزار میلیارد تومان در ایران فروش اینترنتی صورت می گیرد.
 • اعدادی که در بالا نام بردیم سال به سال بزرگ تر می شوند و این یک بازار رو به توسعه است.
 • 97% کاربران اینترنت در ایران خدمات مورد نیاز خود را در گوگل جستجو می کنند و بیش از 70% آن‌ها بر روی نخستین لینک پیشنهادی گوگل کلیک می کنند.
 • وب سایت شما یک کاتالوگ کامل و جامع برای معرفی شما است که هزینه چاپ و نشر آن صفر است و به دست افراد بسیار بیشتری هم خواهد رسید!
 • شما با داشتن یک سایت شرکتی می توانید خدمات خود را به طرز چشمگیری گسترش دهید (به جف بزوس فکر کنید که سایت آمازون را تنها برای فروش کتاب تاسیس کرده بود)
 • جذب مشتری از طریق اینترنت بسیار کم هزینه تر از تبلیغات به شیوه های سنتی خواهد بود.
 • داشتن یک وب سایت شرکتی می تواند اعتبار شرکت شما را به مشتریان تان نشان دهد.
 • داشتن یک سایت شرکتی می تواند از هزینه‌های اجاره دفتر بزرگتر شما را نجات دهد.
 • و…

اصول طراحی سایت شرکتی

طراحی هر نوع وب سایتی از نگاه طراحان سایت اصول و قواعد خاص خود را می طلبد و طراحی سایت شرکتی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به صورت کلی یک وب سایت شرکتی دارای منوهای مشخصی مانند: درباره ما، معرفی خدمات، پروژه‌ها، گواهینامه‌ها، آخرین اخبار و مواردی از این قبیل است که در کنار منوهای دیگری که مختص خدمات شرکت است، قرار داده می شود. همچنین این وب سایت‌ها می توانند از مواردی مانند تقویم و ساعت آنلاین و ابزارهای مفید اینچنینی نیز در صحفه اصلی خود استفاده کنند (که البته مدتی است استفاده از این ابزارها به شکل ساده منسوخ شده).

همچنین صفحه اصلی یک سایت شرکتی می تواند جایی برای اعلامیه‌ها و همچنین تازه ترین تغییرات نیز داشته باشد.

این موارد همگی مربوط به منو و ساختار وب سایت شرکتی است. علاوه بر این، یک وب سایت شرکتی می تواند ساختارهای خلاقانه تری نیز داشته باشد و به شکل‌های مختلفی طراحی شود.

مهم ترین اصول درباره طراحی چنین سایت‌هایی استفاده فونت‌ها و رنگ‌های غیر پیچیده و همچنین طراحی رابط کاربری آسان است.

وب سایت‌های شرکتی کمتر از سایت های فروش اینترنتی یا سایت‌های سرگرمی از پیچیدگی ساختاری برخوردارند و دلیل آن نیز، مخاطبانی است که از آن بازدید می کنند.

قالب‌های مختلف سایت شرکتی

شما برای طراحی وب سایت برای شرکت خود گزینه‌های مختلفی پیش رو دارید که ساده ترین و کم هزینه ترین آن‌ها استفاده از قالب‌های آماده وردپرس است.

 • قالب‌های آماده وردپرس

بسیاری از گروه‌های طراحی سایت در ایران برای مشاغل مختلف قالب‌هایی را آماده کرده اند که افراد می توانند با هزینه‌ای اندک صاحب آن شوند. مزیت این نوع قالب، هزینه پایین آن و معایب آن عدم منحصر بفرد بودن و همچنین در صورت سرور اشتراکی، کمی سرعت سایت است.

 • طراحی یک قالب اختصاصی در وردپرس

گزینه دیگر طراحی یک قالب اختصاصی در وردپرس برای شرکت شما است که ممکن است هزینه آن بالاتر از حالت اول باشد، اما در ازای آن چیزی را تحویل می گیرید که دقیقاً خودتان می خواهید.در این صورت وب سایت شرکتی شما کاملاً منحصر به فرد خواهد بود و هیچ شرکتی نمی تواند از قالب شما استفاده کند.

 • طراحی یک وب سایت کاملاً مستقل بدون استفاده از قالب هایی مانند ورد پرس است:

گزینه دیگر که تماماً منحصر به فرد کننده است، طراحی یک وب سایت کاملاً مستقل بدون استفاده از قالب هایی مانند ورد پرس است. این گزینه برای شرکت‌های معتبر و بزرگ بیشتر کاربرد دارد و دلیل استفاده از چنین گزینه ای احتمالاً داشتن خدماتی منحصر به فرد یا نیاز به داشتن قالبی کاملاً ساختار شکنانه است.

گفتنی است هزینه این کار از هزینه دو گزینه اول به مراتب بیشتر است، اما اعتبار و امنیت وب سایت شما نیز تضمین می شود.

 • سازمان‌های بزرگتر

گزینه دیگر برای سازمان‌های بزرگتر است که از رسمیت بیشتری برخوردارند و خدمات اینترنتی آن‌ها نیز گسترده تر است. چنین سازمان‌هایی نیاز به طراحی یک پورتال اختصاصی دارند که به وسیله آن بتوانند تمامی کارکنان خود را با دسترسی‌های متفاوت در یک فضای مشترک چیدمان کنند و در کنار آن، بتوانند خدمات خود را به مشتریان خود در سرتاسر ایران ارائه کنند.

گفتن این نکته نیز حائز اهمیت است که هزینه برای طراحی سایت شرکتی مانند سرمایه گذاری برای تاسیس یک شعبه یا زدن یک دفتر مستقل است و این شما هستید که مشخص می کنید چه میزان حاضرید برای این شعبه پرتردد خود هزینه کنید.

طراحی سایت شرکتی می تواند تضمینی برای رشد کسب و کار شما در آینده باشد، به شرطی که امروز استفاده از آن را جدی بگیرید و بر روی این شعبه خود نیز سرمایه گذاری نمایید.

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

مطالب مرتبط

رشد صفحات اجتماعی

چگونه بازدهی و رشد صفحات اجتماعی خود را افزایش دهیم؟

صفحات اجتماعی بیشتر از دو یا سه دهه قدمت ندارند؛ اما با این حال رشد زیادی داشته ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۶ آبان ۱۴۰۰
فرمول نویسی

نحوه فرمول نویسی در ورد

یکی از خدمات مجموعه  عصری نو، فرمول نویسی در Microsoft Word است. این کار به ما این ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۸ مهر ۱۴۰۲
کارشناس تولید محتوا

کارشناس تولید محتوا چه کسی است؟

در این مقاله به شما می‌گوییم یک کارشناس تولید محتوا چه کسی است و راجع به وظایف ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۱ مرداد ۱۴۰۰