جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دستورات لازم برای نوشتن تولید محتوا علمی

تیم تحریریه عصرینو
۱۱ بهمن ۱۴۰۰
تولید محتوا علمی

امروزه دستورات لازم برای نوشتن تولید محتوا  علمی یکی از ابزارهای مناسبی است که شما می توانید با نشر آن در شبکه های مجازی، اطلاعات مختلفی را در دسترس مردم قرار دهید. با تولید محتوا شما یک تریبونی دارید تا بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. اگر آنها به دنبال مطلبی می گردند، شما با تهیه یک تولید محتوای با کیفیت خواسته آنها را سریعاً رفع کنید.

اگر شما قصد دارید تولید محتوا علمی کنید نیز باید همین روند را پیش بگیرید. هر محتوایی نیاز دارد تا یک سری استاندارد های لازم را رعایت کند. برای دیده شدن نیاز دارید که، کیفیت کار خود را بالا ببرید.

همچنین برای تولید محتوا باید از مقاله و رفرنس های متعددی استفاده کنید.

در ابتدا شما باید سعی کنید یک سوال را جواب دهید؛ و این است که چرا می خواهید تولید محتوا علمی کنید؟ در چه زمینه ای قرار است اطلاعات بدهید؟ آیا شما متخصص هستید و نیاز دارید تا دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید؟ یا شغلتان تولید کننده محتوا است و می خواهید یک محتوای علمی بنویسید؟ البته هر کدام از این موارد هستید، مهم نیست! مهم این است که استاندارد، با کیفیت و با منابع موثق محتوا علمی بنویسید.

چگونگی تولید محتوا علمی

قبل از این که بخواهیم در مورد تولید محتوا صحبت کنیم، بیایید با معنی “محتوا” بیشتر آشنا شویم. محتوا می تواند تصویری، نوشتاری و حتی یک صدا باشد. اما برای تولید محتوا نوشتاری باید استانداردهای لازم را رعایت کنید. بیشتر ما قصد داریم برای سایت های مختلف محتوایی را تولید کنیم که سئو شده باشد تا ترافیک سایت مان، افزایش پیدا کند.

همچنین با تولید محتوا علمی قصد داریم تا سوالات بسیاری از افراد را در این زمینه رفع کنیم. برای شروع شما باید بدانید که می خواهید در چه قالبی محتوا تولید کنید. سپس بعد از انتخاب نوع قالب، نوع نوشتار خود را مشخص کنید. می خواهید با مخاطب خود دوستانه صحبت کنید یا رسمی!

البته برای تولید محتوا باید رسمی بنویسید. سپس باید توجه کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ آیا مردم معمولی هستند و می خواهند درباره یک موضوع علمی و به صورت ساده آن را بخوانند؟ یا افراد متخصص، پرسونای شما هستند و اینجاست که شما می توانید برای تولید محتوا علمی، تخصصی تر بنویسید.

موضوع خود را برای تولید محتوا علمی مشخص کنید

انتخاب موضوع مهم ترین و اولین کاری است که باید انجام دهید. برای تولید محتوا علمی باید به صورت دقیق، بروید و تحقیق کنید که به صورت کامل درباره یک موضوع اطلاعات کافی کسب کنید. شما نمی توانید در مقاله خود، درباره هر چیزی صحبت کنید.

از نظر سئو سایت شما پیشرفت نخواهد کرد؛ چون مخاطب شما نمی داند که درباره چه موضوعی نوشته اید و اگر هم تیتر خوبی انتخاب کرده باشید اما در درون محتوا خوب از هر چیزی نوشته باشید، باعث می شود که مخاطب سردرگم شود و از سایت بیرون بیاید؛ که همین نکته منفی برای سایتتان است.

از منابع قابل اطمینان استفاده کنید

علم چیزی است که برخی به اشتباه از آن سوءاستفاده می کنند و اطلاعات غلطی را در فضای مجازی پخش می کنند. اگر شما قصد تولید محتوا علمی دارید، باید از منابع و سایت های مطمئن اطلاعات جمع آوری کنید. خوانا و ساده آن ها را ترجمه یا بازنویسی کنید. به خصوص زمانی که با اعداد و ارقام سر و کار دارید، باید آمار دقیقی را در مقاله خود درج کنید.

از تصاویر با کیفیت استفاده کنید

برای تولید محتوا علمی باید از استاندارد های لازم که شامل درج کردن عکس با کیفیت است، پیروی کنید. استفاده از عکس های مناسب موضوع، یکی از راه هایی است که برای تولید محتوا شما ضروری است و حتی آن را جذاب می کند. ممکن است موضوع شما یک درباره یک بیماری پوستی باشد و فرد بخواهد بداند که مشکلی که برایش پیش آمده، چه نام دارد و باید به چه کسی مراجعه کند. این فقط یک مثالی بود تا شما بیشتر با اهمیت درج عکس آشنا شوید. کیفیت عکس خود را همیشه بالا نگه دارید تا فرد مایل باشد، ادامه مطلب شما را بخواند.

به اندازه اطلاعاتتان تولید محتوا کنید

خیلی خوب است که شما به تولید محتوا روی آورده اید، اما این مسئولیت بزرگی است و شما باید از رفرنس های معتبری استفاده کنید. هرگز از خودتان مطلب اضافه ای نشر ندهید و حتی اظهار نظر نکنید. همچنین سعی کنید در حیطه خودتان تولید محتوا علمی انجام دهید.

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

مطالب مرتبط

آموزش هدینگ گذاری در ورد

آموزش هدینگ گذاری در ورد گام به گام و به صورت تصویری

امروزه، کم تر کسی پیدا می شود که با نرم افزار ورد، آشنایی نداشته باشد. مایکروسافت ورد، ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۷ مرداد ۱۴۰۲
هزینه موشن گرافیک

برای هر پروژه موشن گرافیک چقدر باید پرداخت کنیم؟

یکی از سوالاتی که امروزه فکر صاحبان وبسایت ها و کسب و کارهای آنلاین را به خود ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۶ اسفند ۱۴۰۰
بازاریابی محتوا

بررسی مراحل اجرای بازاریابی محتوا (content marketing)

برای ارائه تعریفی درباره ی بازاریابی محتوا (content marketing )، می توان آن را به دید یک ...
تیم تحریریه عصرینو
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱