جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

طراحی سایت به همراه علت اهمیت ویژه آن برای مشاغل

تیم تحریریه عصرینو
۱۲ مهر ۱۳۹۹

امروزه طراحی سایت به دلیل کاربردهای متنوع گسترش یافته‌است و اکثر مشاغل برای مدیریت کسب و کارشان اقدام به راه‌اندازی سایت می‌کنند. طراحی وب­سایت به عنوان راهی برای حضور شما در بازاریابی آنلاین است. داشتن وب‌سایت برای مشاغل یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود زیرا بستر تبلیغات و جذب مشتری را برای کارفرمایان فراهم می‌کند.

داشتن وب­سایت به عنوان بستری برای راه‌اندازی مشاغل الزامی است. امروزه تمام مردم جهان بیشتر فعالیتشان را در دنیای مجازی و وب­سایت‌ها می‌گذرانند. صاحبان مشاغل برای اینکه بتوانند با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند نیاز به طراحی  دارند. از طریق راه‌اندازی وب‌سایت برای مشاغل خود می‌توانید کسب و کار خود را رونق دهید و از رقبای خود جلو بزنید.

چرا طراحی وب‌سایت؟

طراحی وب‌سایت از طریق برنامه‌ریزی و ایده‌پردازی انجام می­شود. از طریق راه‌اندازی وبسایت محتوای مورد نظر شما در اینترنت درج می‌شود و از طریق این محتوا شما با مخاطبان خود ارتباط برقرار می‌کنید. طراحی وبسایت چیزی فراتر از شکل ظاهری آن است.

در راه‌اندازی وب‌سایت علاوه بر شکل ظاهری، عملکرد سایت اهمیت بالایی دارد. برای داشتن یک سایت کاربردی باید در هنگام طراحی هم به ظاهر و هم به کیفیت سایت توجه شود. نوع طراحی وب‌سایت و ابزارهایی که در آن استفاده می‌شود می‌تواند عملکرد و بازدهی سایت شما را به حداکثر برساند.

راه پیشرفت در کسب و کار :

اگر می‌خواهید در کسب و کار خود پیشرفت کنید و دیده شوید بهترین راه برای شما راه‌اندازی یک سایت برای شغلتان است. برای اینکه بتوانید در موتور جستجوی گوگل توسط مخاطبان دیده شوید احتیاج به وب‌سایت دارید. بعد از راه‌اندازی سایت و بهینه‌سازی آن تجارت شما در اینترنت دیده می‌شود و می‌توانید از این طریق شاهد پیشرفت در کارتان باشید.

در طراحی سایت دو مولفه اهمیت دارند: عناصر بصری و عناصر عملکردی. عناصر بصری همان ظاهر سایت شما است که زیبایی سایت شما را می‌سازد. عنصر عملکردی ساختار سایت و نحوه کارایی سایت است. برای داشتن بیشترین بازخورد در راه‌اندازی وب‌سایت هردو عنصر باید به بهترین نحو اجرا شوند.

عناصر بصری طراحی سایت:

طراحی  شامل عناصر ظاهری و عملکرد سایت است. در نگاه اول جلوه‌های ظاهری سایت اهمیت دارند زیرا باعث جذب مخاطب به سایت شما می‌شوند. عناصر مختلف بصری کنار هم جمع می‌شوند و ظاهر سایت شما را می‌سازند، این عناصر عبارتند از:

محتوای سایت:

ظاهر سایت و محتوای تولید شده در آن، دست در دست هم می‌دهند تا مخاطبان شما را جذب وب‌سایت شما کنند. در قدم اول هرگز نباید این دو عنصر را نادیده بگیرید. از طریق طراحی زیبا و جذاب سایت و قرار دادن محتوای فاخر می‌توانید سایت خود را به بهترین نحو مدیریت کنید. برای طراحی یک وب‌سایت کارآمد هرگز از محتوا غافل نشوید.

فونت­ها:

یکی از مولفه‌های ظاهری مهم تناسب فونت‌ها در سایت است. برای متناسب بودن فونت‌ها در سایت می‌توان از ابزارهای مربوط به این کار استفاده کرد. تناسب فونت در سایت مکمل شکل ظاهری سایت است و در جذب مخاطب تاثیرگذار است.

رنگ‌ها:

یکی از مهم‌ترین عناصر ظاهری در طراحی ‌سایت، رنگ‌ها هستند. روانشناسی رنگ‌ها را دست کم نگیرید. در طراحی یک سایت تجاری تناسب رنگ‌ها با نام تجاری و پیغامی که می­خواهید منتقل کنید اهمیت زیادی دارد.

چیدمان :

یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در طراحی وب­سایت، نحوه چیدمان محتوا است. نحوه قرارگیری متن‌ها و عکس‌ها اهمیت بالایی دارد. برای چیدمان عناصر سایت رعایت فاصله مناسب و محل قرارگیری محتواها اهمیت زیادی دارد. شلوغی بیش از حد صفحات سایت برای مخاطبان خوشایند نخواهد بود. بهتر است در طراحی وب‌سایت خود از فضای سفید بیشتر بهره ببرید تا مانع شلوغی بیش از حد سایت شوید.

عناصر گرافیکی :

برای جلب توجه مخاطبان در سایت‌ها از عناصر گرافیکی و اشکال زیبا استفاده می‌شود تا جذابیت ظاهری سایت برای مخاطبان افزایش پیدا کند.

عناصر عملکردی در طراحی سایت:

عناصر عملکردی در طراحی و راه­اندازی سایت عبارتند از :

جهت‌یابی در سایت:

یکی از عناصر بسیار مهم در  سایت، جهت­یابی آن است. سایت­ها از نظر عملکردی باید به گونه‌ای طراحی شوند که امکان حرکت به بخش‌های مختلف سایت را فراهم کنند. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد به راحتی در صفحات سایت شما جابجا شوند.

سرعت بارگیری :

از بهترین ویژگی‌های یک سایت موفق سرعت آن است. طراحان سایت سعی می‌کنند سرعت بارگذاری اطلاعات در سایت‌ها را به حداکثر برسانند تا سایت بازخورد مثبتی داشته‌باشد. سرعت بارگذاری در جذب مخاطب به سایت تاثیر زیادی دارد.

سازگاری سایت با مرورگرهای مختلف:

یکی از مهم‌ترین مولفه‌های طراحی سایت، سازگاری آن با مرورگرها و دستگاه‌های مختلف است. یک سایت خوب در صورتی می‌تواند مخاطبان را جذب کند که با تمام دستگاه‌ها و گوشی‌ها سازگاری داشته‌باشد و از طریق انواع مرورگرها قابل دسترسی باشد.

طراحی سایت چه اهمیتی دارد؟

وب­سایت شما اولین برداشت را تعیین می‌کند : مخاطبان با بازدید از سایت شما اولین برداشت را از کسب و کار و تجارت شما می‌کنند. وب‌سایت شما و محتوای آن توسط کاربران قضاوت می‌شود و می‌تواند تاثیر مثبتی بر جذب مشتری برای شما داشته‌باشد. راه‌اندازی سایت برای کسب و کارتان باعث آشنایی کاربران با برند و تجارت شما می‌شود.

طراحی وب‌سایت به بهینه‌سازی سایت شما کمک می‌کند:

استراتژی‌های مورد استفاده در طراحی ، روی سئو محتوای شما تاثیر می‌گذارند. در صورت داشتن سئو بهینه می‌توانید رتبه خوبی در گوگل بگیرید و کاربران خود را افزایش دهید.

ارائه خدمات در سایت برای مشتریان تاثیرگذار است:

مخاطبان شما برای آشنایی با برند و تجارت شما می‌خواهند شما را بشناسند. بنابراین آن‌ها از طریق وب‌سایت شما اطلاعاتی درباره کار شما بدست می‌آورند. سایت شما به عنوان پلی ارتباطی میان شما و مشتریان شما است و باعث جلب اعتماد آن‌ها به شما خواهدشد.

طراحی وب­سایت شما را در عرصه رقابت نگه می‌دارد :

طراحی وبسایت مهم است زیرا رقبای شما نیز از طریق راه­اندازی سایت در حال فعالیت هستند. راه­اندازی سایت به شما کمک می‌کند از رقبای خود عقب نمانید و بتوانید کسب و کار خود را رونق دهید. در صورتی‌که برای تجارت خود سایتی نداشته‌باشید چگونه می‌خواهید رقبایتان را کنار بزنید. با راه‌اندازی سایت و تعامل با مخاطبان می‌توانید برند خود را گسترش دهید.

جمع بندی:

طراحی وب­سایت یکی از بهترین راه‌ها برای پیشرفت در تجارت است. فرقی نمی‌کند شما صاحب یک برند باشید یا دارای کسب و کاری کوچک. آنچه که اهمیت دارد نحوه بازاریابی برای کارتان است. اینترنت و فضای مجازی بهترین راه برای جذب مخاطبان و تعامل با آن‌ها است. در صورت راه‌اندازی سایت برای کسب و کارتان می‌توانید شاهد موفقیت و رونق تجارت خود باشید.

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 5 =

مطالب مرتبط

خرید هاست و اهمیت خریدن و تهیه یک هاست با کیفیت

برای کار با دنیای اینترنت و دنیای مجازی ما باید اطلاعات کافی و وافی در مورد آن ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۲ آبان ۱۳۹۹
سایت اختصاصی

آیا بعد از اتمام ساخت‌ سایت اختصاصی،ویرایش وب توسط مشتری امکان‌پذیر است؟

با توجه به گسترش تکنولوژی‌های مبتنی بر وب و استفاده بسیاری از افراد از این تکنولوژی‌ها امروزه ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۸ فروردین ۱۴۰۰

ساخت وب­سایت به همراه مراحل راه اندازی آن

امروزه کسب وکار اینترنتی بسیار رواج یافته‌است. بسیاری از مشاغل برای گسترش کار خود اقدام به راه ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۸ آبان ۱۳۹۹