جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

با شناخت انواع سئو در صفحه اول گوگل باشید

تیم تحریریه عصرینو
۲۷ آبان ۱۴۰۰
انواع سئو

این روز ها مطالب زیادی درباره سئو و انواع سئو به گوشتان می خورد. مهم نیست که چه مدت است که در بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو کار می کنید، همیشه مباحثی برای تجدید دانش و کسب اطلاعات جدید در مورد انواع مختلف سئو وجود دارد. یادگیری این انواع مختلف سئو به شما و کسب و کارتان کمک می کند تا یک استراتژی جستجوی  جامع و کامل داشته باشید.

انواع سئو برای موتور های جستجو

پنج نوع مختلف سئو وجود دارد که باید در مورد آن ها به منظور بهینه سازی وب سایت خود اطلاعات کاملی داشته باشید:

  • سئو درون صفحه
  • سئو بیرون صفحه
  • سئوی محلی
  • سئوی بین المللی
  • سئو فنی

اکنون این انواع سئو را به خاطر بسپارید. چنانچه این پنج نوع سئو را به خوبی یاد بگیرید و در بهینه سازی سایت خود از آن ها استفاده کنید، سایت شما در برابر رقبایتان در صفحات اول موتور های جستجو موفق تر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از این ها، ادامه مطلب را بخوانید!

مفهوم سئو درون صفحه

سئو درون صفحه در بهینه سازی هر جنبه ای از وب سایت شما موثر است. این نوع از انواع سئو برای هر عنصری در صفحات سایت شما که می توانید مورد بررسی قرار دهید، از تحقیق و بهینه سازی کلمات کلیدی گرفته تا استراتژی محتوا و ابرداده، صدق می کند.

برای بهینه ‌سازی سئوی درون صفحه، حتماً روی وارد کردن کلمات کلیدی مرتبط به تگ‌های عنوان خود تمرکز کنید، مطمئن شوید که محتوای شما با کیفیت است و برای کاربران مفید می باشد، از برچسب ‌های هدر (header) برای سازماندهی محتوای خود، بهینه‌ سازی تصاویر و استفاده از متن جایگزین استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت مذهبی

مفهوم سئو بیرون صفحه

یکی دیگر از انواع سئو، سئو بیرون صفحه است. درست همانطور که سئو درون صفحه به همه چیزهایی که می توانید در سایت خود کنترل کنید، اشاره دارد، سئو بیرون صفحه نیز به همه چیزهایی که خارج از سایت شما هستند اشاره دارد. هدف سئو بیرون صفحه، افزایش اعتبار سایت شما در چشم کاربران در موتورهای جستجو، در معرض دید قرار گرفتن سایت شما و آگاهی از برند شما است.

استراتژی های سئو بیرون صفحه همه در مورد ساخت لینک هستند، به ویژه این استراتژی ها در یافتن راه هایی برای به دست آوردن لینک های مرتبط از منابع قابل اعتماد و آوردن ترافیک واجد شرایط به سایت شما کمک زیادی می کنند. بک لینک ها در انواع سئو به گوگل نشان می دهند که سایت شما منبعی است که دیگران می خواهند به آن ارجاع دهند.

تعریف سئو محلی

سئو محلی نحوه بهینه سازی سئو سایت یک کسب و کار محلی را نشان می دهد. اگر امروز در خیابان ولیعصر به دنبال یک کارواش مناسب در اینترنت باشید، انتظار دارید نتایج کارواش را در خیابان شریعتی ببینید، درست است؟ این کاری است که سئو محلی انجام می دهد، یعنی به کسب و کارهای محلی کمک می کند تا با کاربران منطقه خود ارتباط برقرار کنند.

در میان انواع سئو، سئو محلی همه چیز را در مورد ایجاد و بهینه سازی فهرست کسب و کار در Google  نشان می دهد. همینطور سئو محلی از اینکه نام، آدرس و شماره تلفن کسب و کار در بین وب سایت ها و پلتفرم های اجتماعی سازگار شده باشد اطمینان حاصل می کند و سایت شما را با محتوای مرتبط، مفید و واضح برای کاربران به روز نگه می دارد.

تعریف سئو بین المللی

تعریف سئو بین المللی در میان انواع سئو این است؛ فرآیند بهینه سازی وب سایت شما باید طوری باشد که موتورهای جستجو به راحتی بتوانند تشخیص دهند که چه کشورهایی را می خواهید هدف قرار دهید و از چه زبان هایی برای تجارت استفاده کنید. چنانچه می‌دانید که بسیاری از بازدید کنندگان سایت شما در کشور های دیگری زندگی می‌ کنند و یا به زبانی متفاوت از شما صحبت می ‌کنند، راه ‌هایی وجود دارد که سایت خود را تغییر دهید تا تجربیات این کاربران بهتر شود.

استراتژی‌ های رایج انواع سئو برای بهینه ‌سازی سئو بین‌المللی عبارتند از راه‌اندازی یک ساختار URL مناسب سئو بین‌المللی، ایجاد یک وب‌سایت مجزا برای هر کشور، استفاده از برچسب‌های hreflang برای نشان دادن زبانی که محتوا نوشته شده است و ایجاد محتوا به زبان کاربری که از سایت شما بازدید می کند.

تعریف سئو فنی

سئو فنی تمامی چیزهایی است که کاربران موتورهای جستجو هنگام بازدید از وب سایت شما می بینند. این چیز ها در انواع سئو شامل ساختار پشتیبان و پایه یک سایت است.  همچنین یک استراتژی فنی خوب سئو برای خوانایی بیشتر سایت شما موثر است.

استراتژی‌های فنی سئو شامل بهبود سرعت سایت، اطمینان از سازگاری با موبایل، ممیزی و تنظیم معماری سایت، پیاده ‌سازی داده‌های ساختاریافته در صورت لزوم و نظارت بر قابلیت های سایت شما است.

کلام آخر

اکنون اصلی ترین انواع سئو را می دانید. حال شما به راحتی می توانید سایتی مناسب و کاربرپسند طراحی کنید که در میان رقبا، شما را ممتاز کند. برای اینکه سایت خود و کسب و کارتان را به بهترین و جامع ترین حالت ممکن تبدیل کنید، در مورد مباحثی که کمتر با آن ها آشنایی دارید، اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط:

 

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 15 =

مطالب مرتبط

طراحی سایت به همراه علت اهمیت ویژه آن برای مشاغل

امروزه طراحی سایت به دلیل کاربردهای متنوع گسترش یافته‌است و اکثر مشاغل برای مدیریت کسب و کارشان ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۲ مهر ۱۳۹۹
انجام طراحی سایت

پیش از سفارش انجام طراحی سایت باید چه کار کنیم؟

انجام طراحی سایت اگر به دنبال برندسازی شخصی برای خودتان هستید؛ اگر یک کسب و کاری دارید و ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۹ فروردین ۱۴۰۰

مواردی که باید هنگام خرید هاست و دامین در نظر بگیرید

به فضایی در اینترنت که میزبان وب سایت شما است هاست گفته شده که شما در این ...
تیم تحریریه عصرینو
۳۰ آبان ۱۳۹۹