جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

قابلیت ارتقای سایت طراحی شده در آینده چگونه است؟

تیم تحریریه عصرینو
۲۷ اسفند ۱۳۹۹
قابلیت ارتقای سایت طراحی شده

اگر سایت خود را به وردپرس طراحی کرده‌اید، باید بدانید که قابلیت ارتقای سایت طراحی شده با وردپرس در آینده برای شما وجود دارد؛ لذا جای نگرانی ندارد و می‌توانید هر زمانی که به این نتیجه رسیدید، سایت شما نیاز به تغییر و ارتقا دارد، تغییرات موردنظر را روی آن اعمال کنید. اما چند نکته بسیار مهم وجود دارد که قبل از تصمیم به ایجاد تغییر در سایت وردپرسی خود باید به آنها توجه کنید.

بررسی کنید که آیا ایجاد تغییر در سایت، ارزشش را دارد؟

باید در نظر داشته باشید که اگر سایت شما، یک سایت قدیمی با حجم قابل‌توجهی مراجعه کننده است، در خصوص تصمیم به ایجاد تغییر در آن باید با احتیاط عمل کنید. چرا که بررسی‌های روانشناسی ثابت کرده است که وقتی مردم به یک چیزی عادت می‌کنند، بیشتر به آن اعتماد خواهند داشت. در کنار این مسئله مشتریان قدیمی شما کار با سایت شما را یاد گرفته‌اند و خیلی سریع در سایت شما به همان چیزی که احتیاج دارند، دست پیدا می‌کنند. اگر در سایت تغییرات اساسی اعمال کنید، این مسئله برای آنها ناخوشایند خواهد بود.

بررسی ارزش ایجاد تغییرات در سایت

لذا اگر یک فروشگاه اینترنتی دارید و سود مناسبی نیز از محل فروش اینترنتی در سایت خود به دست می‌آورید، باید برای ایجاد تغییر در سایت دلایل بسیار قانع‌کننده‌ای داشته باشید وگرنه این کار چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

البته آنچه گفته شد نباید باعث شود قابلیت ارتقای سایت طراحی شده خود را نادیده‌ بگیرید. بلکه باید سعی کنید زمانی تصمیم به انجام این کار بگیرید که واقعا به آن نیاز دارید و این تغییر در واقع یک انقلابی در سایت شما به وجود می‌آورد. اگر تغییر باعث می‌شود که درآمد شما افزایش پیدا کند، تردید نکنید و این کار را انجام دهید.

نشانی صفحات مختلف سایت حتی‌الامکان تغییر ندهید.

سعی کنید در هنگامی که تصمیم به ایجاد تغییرات در سایت خود می‌گیرید، URLهای صفحات را تغییر ندهید. عمده دلیل این مسئله به نکات سئو سایت شما برمی‌گردد. شما اگر کار سئو سایت خود را به‌خوبی انجام داده باشید، قطعا در زمینه لینک‌سازی داخلی و خارجی سایت خود، بک‌لینک‌های فراوانی را به صفحات مختلف سایت خود می‌دهید. کسانی که اهل فن هستند و با مباحث سئو آشنایی کافی دارند، به‌خوبی می‌دانند که لینک‌سازی یکی از پایه‌های اصلی سئو هر سایتی است.

در صورتی که URL صفحات را به هر دلیل تغییر دهید، مجموعه لینک‌سازی‌هایی که در داخل و خارج سایت خود انجام داده‌اید، کاملا از بین می‌رود و زحمات گذشته شما از بین می‌رود. این مسئله روی رتبه سئو سایت شما نیز اثرگذار است و باید مجدد برای لینک‌سازی برنامه‌ریزی و اقدام کنید.

نکته بعدی نمره منفی است که سایت شما با این کار از موتورهای جستجوگر به‌ویژه گوگل دریافت می‌کند. باید در نظر داشته باشید که اهمیت رتبه سایت شما بسیار بیشتر از تغییر URLهای صفحات است؛ لذا تا جایی که امکان دارد از ایجاد این تغییرات صرف‌نظر کنید.

قابلیت ارتقای سایت طراحی شده را با CSS انجام دهید.

اگر قصد دارید تا از قابلیت ارتقای سایت طراحی شده برای ایجاد تغییر در ظاهر سایت خود استفاده کنید، باید بدانید که بهترین گزینه استفاده از زبان برنامه‌نویسی CSS است. زبان برنامه‌نویسی CSS به شما کمک می‌کنند تا تغییرات موردنظرتان را به‌صورت یکپارچه در سایت اعمال کنید و نیازی نباشد تا برای هر صفحه یا برگه‌ای از سایت خود تغییرات جداگانه‌ای اعمال کنید.

به کمک کدهای CSS می‌توانید مشخصات ظاهری تمام صفحات سایت خود را به‌راحتی تعیین کنید. البته CSS و HTML با هم است که معنی پیدا می‌کنند. در واقع اگر سایت را یک ساختمان در نظر بگیرید، HTML اسکلت آن ساختمان و CSS نمای ظاهری آن را تشکیل می‌دهد.

از فایل‌ها و محتوای موجود در سایت خود به‌دقت پشتیبان تهیه کنید

پیشنهاد ما به شما این است که حتی در زمان‌هایی که قصد ندارید تغییری در سایت خود بدهید، در فواصل زمانی معینی اقدام به پشتیبان‌گیری از اطلاعات سایت خود نمایید. در دنیای وب احتمال رخ دادن هرگونه مشکلی وجود دارد. برای این که بعد از این مشکلات احتمالی پشیمان نشوید که چرا از اطلاعات سایت خود حفاظت نکرده‌اید، حتما آنها را ذخیره کنید.

قابلیت ارتقای سایت طراحی شده باعث می‌شود، اهمیت مسئله پشتیبان‌گیری دوچندان شود. در هنگام ایجاد تغییرات در سایت در هر سطحی ممکن است با چالش‌هایی مواجه شوید و همه یا بخشی از اطلاعات سایت‌تان را از دست بدهید. با پشتیبان‌گیری از آنها می‌توانید خودتان را از این تکانه‌ها در امان نگه‌دارید.

داشتن نسخه پشتیبان به شما کمک می‌کند که اگر در فرآیند ایجاد تغییرات به مشکل خوردید، موقتا سایت را به همان حالت اولیه‌ای برگردانید. همچنین شاید پس از تغییرات متوجه شوید که پس از مدتی کاربران بازخوردهای منفی به شما می‌دهند و از کار شما چندان خوششان نیامده باشد؛ لذا می‌توانید در این گونه مواقع به کمک پشتیبان موجود به همان حالت اولیه برگردید.

ریسک تغییرات ناگهانی و سریع در سایت طراحی شده را در نظر بگیرید.

همان‌طور که گفته شد قابلیت ارتقای سایت طراحی شده وردپرسی شما همواره در دسترس‌تان است. قبل از این که بخواهید تغییراتی را در سایت خود اعمال کنید، باید یک تجزیه و تحلیل درست و کامل از عملکرد اجزای مختلف سایت خود داشته باشید. برای کامل شدن این تحلیل از نظرات مخاطبان خود نیز استفاده کنید.

مدیریت ریسک برای ایجاد تغییرات در سایت طراحی شده

وقتی با عملکرد بخش‌های مختلف سایت به‌خوبی آشنا شدید، زمان تصمیم‌گیری فرا می‌رسد. ایجاد تغییرات اساسی و زیرساختی به‌صورت ناگهانی یا ایجاد تغییرات پله‌پله در فواصل زمانی مختلف دو استراتژی است که پیش روی شما است. سعی کنید با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. او شما را راهنمایی خواهد کرد تا بهترین تصمیم را اتخاذ کنید و به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنید. گاهی اوقات ایجاد تغییرات ناگهانی و نسنجیده، به طور کلی فروش شما را با افت جدی مواجه می‌کند. یک پیشنهاد دیگر نیز آن است که برخی از بخش‌های اثرگذار سایت خود را به همان شکل سابق حفظ کنید و سایر بخش‌ها را تغییر دهید. این گونه از مشکلات احتمالی آینده نیز مصون خواهید بود.

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

مطالب مرتبط

بازنویسی یونیک و سئو شده

اصول بازنویسی یونیک و سئو شده

در چشم انداز دیجیتالی که این روزها به سرعت در حال تحول است، تقاضا برای تولید محتوای ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۸ آبان ۱۴۰۲
مشاوره سئو آنلاین

مشاوره سئو آنلاین | با مشاوره سئو آنلاین ترافیک سایت خود را بالا ببرید

مشاوره سئو آنلاین یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که یک سئو کار باید ارائه دهد. ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۵ آبان ۱۴۰۰

طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت تبلیغاتی از زمان‌های گذشته تا کنون امر تبلیغات برای گسترش انواع کسب و کار بسیار مهم ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۳ شهریور ۱۳۹۹