جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

نحوه کار سئو چگونه است و چقدر اهمیت دارد؟

تیم تحریریه عصرینو
۰۶ مرداد ۱۳۹۹
نحوه کار سئو

سئو چیست؟

سئو  (Search Engine Optimization ) سئو معادل کلماتی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو می ‌باشد. سئو سایت از سری فعالیت های سئوکار است. در واقع به مجموعه ‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها را سئو سایت گویند.

  • تعریف دقیق تر سئو:

این عمل از طریق نتایج موتور جستجو سبب افزایش کیفیت و کمیت ترافیک به سایت شما می شود. برای درک بهتر سئو، به بخش ها بالا دقیق تر می شویم: کیفیت ترافیک: برای عملکرد بهتر و ترافیک با کیفیت باید بازدیدکنندگان واقعی را به سمت سایتتان جذب کنید یعنی افرادی را که واقعاً به کالاهایی که در سایت خود ارائه داده اید علاقه مند هستند. این کار به سئو سایت شما کمک زیادی می کند.

نحوه کار سئو

هدف تمامی موتورهای جستجو نمایش بهترین و مناسب ترین نتایج به کاربران خود است. نحوه کار سئو دقیقا همین امر است یعنی به موتورهای جستجو نشان می دهد محتوای شما بهترین نتیجه برای موضوع مورد نظر است.

طریقه ی دقیق انجام این کار بستگی به موتور جستجوی مورد نظر کاربر دارد. اگر شما داوطلب ترافیک واقعی بیشتری به صفحات وب سایت خودتان هستید، باید در قدم اول الگوریتم Google  را درک کنید و سعی در مراقبت از آن داشته باشد. از آن جهت که هر کدام از موتورهای جستجوگر دارای یک الگوریتم رتبه بندی متفاوت می باشند، پوشش دادن همه آنها در این راهنما یک کار ناممکن به شمار می‌آید.

چرا SEO مهم است؟

امروزه در حالی که تبلیغات پولی، رسانه های اجتماعی و سایر سیستم عامل های آنلاین می توانند ترافیک مورد نیاز وب سایت شما را را ایجاد کنند، اما هنوز هم بیشترین ترافیک آنلاین توسط موتورهای جستجو به وجود می آیند.

اکثر کاربران موتورهای جستجو روی یکی از 5 پیشنهاد برتر در صفحات نتایج موتور جستجو کلیک می کنند و به آن صفحات مراجع می کنند. برای جلب نظر بازدید کنندگان از این روش ، وب سایت شما باید در یکی از موقعیت های برتر قرار بگیرد شود.برای افزایش اعتماد کاربران به وب سایت خودتان لازم است سایتتان را در موقعیت های برتر برای کلمات کلیدی که کاربر در جستجوی آن می باشد قرار دهید. سئو سایت برای تبلیغ اجتماعی وب سایت شما کاملا مناسب می باشد. کاربرانی که که وب سایت شما را با جستجو در گوگل پیدا می کنند، احتمال دارد که آن را در فیس بوک ، توییتر یا سایر کانال های رسانه های اجتماعی تبلیغ کنند.

برای اجرای صحیح یک وب سایت بزرگ SEO مهم ترین چیز است.

وب سایت های با بیش از یک نویسنده می توانند از سئو سایت به روش مستقیم و غیرمستقیم بهره مند شوند. سود مستقیم به افزایش ترافیک موتورهای جستجو گفته می شود و سود غیرمستقیم داشتن یک چارچوب مشترک (لیست های چک) برای استفاده قبل از انتشار مطالب در سایت است.

SEO می تواند شما را از رقابت خارج کند. اگر دو وب سایت همان کالا را بفروشند ، وب سایت بهینه سازی شده موتور جستجو به احتمال زیاد مشتری بیشتری دارد و فروش بیشتری نیز دارد. در نتیجه: بهینه سازی و یا همان سئو سایت شما با ارائه اطلاعات بهتر به موتورهای جستجو کمک می کند تا بتواند محتوای شما به درستی در نتایج جستجو نمایش دهد.

خدمات مرتبط :

سئو سایت

مقالات مرتبط

دیجیتال مارکتینگ

اینستاگرام ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

مطالب مرتبط

تولید محتوا شبکه اجتماعی

نکاتی کاربردی و موثر در رابطه با تولید محتوا شبکه اجتماعی

این روزها یکی از مهم ترین بخش ها برای بازاریابی، تولید محتوا محسوب می شود. حدود ۹۰ ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۷ آذر ۱۴۰۰

طراحی سایت شخصی

طراحی سایت شخصی امروزه اهمیت اینترنت به عنوان یک منبع اطلاعاتی در دنیا رشد روزافزونی پیدا کرده است. ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۷ شهریور ۱۳۹۹
تولید محتوا صوتی

دسترسی به مشتریان در هر زمان و هر مکان با تولید محتوا صوتی

در سال های اخیر، صدا و تصویر به بهترین ابزار برای انتقال پیام کسب و کار تبدیل ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۶ بهمن ۱۴۰۰