جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دیجیتال مارکتینگ

تیم تحریریه عصرینو
۲۶ تیر ۱۳۹۹
دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ بخشی از بازاریابی است که از اینترنت و فن آوری های دیجیتال مبتنی بر اینترنت مانند رایانه های رومیزی ، تلفن های همراه و سایر رسانه ها و سیستم عامل های دیجیتال برای تبلیغ محصولات و خدمات استفاده می کند. توسعه آن در دهه 1990 و 2000 ، باعث شد تا شیوه استفاده برندها و مشاغل از فناوری برای بازاریابی تغییر نماید.

از آنجا که سیستم عامل های دیجیتال به طور فزاینده ای در برنامه های بازاریابی و زندگی روزمره گنجانیده می شوند ، با افزایش روز افزون تقاضا، افراد به جای مراجعه به مغازه های فیزیکی ، از دستگاه های دیجیتال استفاده می کنند ،کمپین های بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ افزایش پیدا کرده و از ترکیبی از بهینه سازی موتور جستجو یا سئو استفاده می شود.

همچنین  بازاریابی موتورهای جستجو SEM ، بازاریابی محتوا ، بازاریابی تأثیرگذار ، اتوماسیون محتوا ، بازاریابی تبلیغاتی ، بازاریابی مبتنی بر داده ، بازاریابی تجارت الکترونیکی ، بازاریابی رسانه های اجتماعی ، بهینه سازی رسانه های اجتماعی ، بازاریابی مستقیم پست الکترونیکی ، تبلیغات صفحه نمایش ، کتاب های الکترونیکی ، و دیسک های نوری و بازی ها امری عادی شده اند.

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

توسعه بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ از توسعه فناوری جداست. یكی از نكات مهم در آغاز سال 1971 بود كه ری تاملینسون اولین ایمیل را ارسال كرد و فناوری وی این بستر را ایجاد كرد تا به مردم اجازه ارسال و دریافت فایل ها را  از طریق دستگاه های مختلف بدهد. با این حال ، بازاریابی دیجیتال سال 1990 شکل واقعی گرفته است زیرا در آن زمان ، موتور جستجوی Archie به عنوان شاخصی برای سایتهای FTP ایجاد شد.

در دهه 1980 ، ظرفیت ذخیره سازی رایانه به اندازه کافی بزرگ بود تا حجم عظیمی از اطلاعات مشتری را ذخیره کند. شرکت ها انتخاب روش های آنلاین مانند بازاریابی بانک اطلاعاتی را به جای لیست محدود انجام دادند. این نوع بانک های اطلاعاتی به شرکت ها امکان می دهد تا اطلاعات مشتریان را به طور مؤثر ردیابی کنند ، بنابراین رابطه بین خریدار و فروشنده را تغییر می دهد. با این حال ، روند دستی کارآمد نبود.

بیشتر بخوانید: نکات کلیدی طراحی سایت به کمک وردپرس

ظهور دیجیتال مارکتینگ

در دهه 1990 ، ابتدا اصطلاح بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ ابداع شد. اولین بار رنامه های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به یک عامل مهم در فناوری بازاریابی تبدیل شدند. رقابت شدید ، فروشندگان را مجبور به ارائه خدمات بیشتر به نرم افزار خود کرد. به عنوان مثال ، بازاریابی ، فروش و برنامه های کاربردی ایجاد شدند.

پس از ظهور اینترنت ، بازاریابان همچنین قادر به داشتن داده های عظیم مشتری آنلاین توسط نرم افزار eCRM بودند. شرکت ها می توانند داده های نیازهای مشتری را به روز کنند و اولویت های تجربه خود را گزارش گیری کرده و به دست آورند. این امر باعث شد اولین تبلیغات قابل کلیک در سال 1994 به صورت زنده انجام شود.

در دهه 2000 با افزایش تعداد کاربران اینترنت و تولد آیفون ، مشتریان به جای مشاوره با یک فروشنده ، ابتدا به جستجوی محصولات و تصمیم گیری در مورد نیازهایشان به صورت آنلاین پرداختند ، که این مسئله جدیدی را برای بخش بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ یک شرکت ایجاد کرده است.

بازاریابی دیجیتال در دهه های 2000 و 2010 پیچیده تر شد ، هنگامی که گسترش توانایی دستگاه ها برای دسترسی به رسانه های دیجیتال منجر به رشد ناگهانی شد آمارهای تولید شده در سال 2012 و 2013 نشان داد که بازاریابی دیجیتال هنوز در حال رشد است.

خدمات مرتبط :

طراحی سایت

مقالات مرتبط

تبلیغات هدفمند چیست ؟

اینستاگرام ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

مطالب مرتبط

سئو سایت به همراه معرفی راهکار و روش های آن

بسیار پیش آمده است که با کسانی روبرو شده ایم که تصور می کنند با خرید هاست ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۲ آذر ۱۳۹۹
بازاریابی محتوا

بررسی مراحل اجرای بازاریابی محتوا (content marketing)

برای ارائه تعریفی درباره ی بازاریابی محتوا (content marketing )، می توان آن را به دید یک ...
تیم تحریریه عصرینو
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
انواع محتوا متنی

بهبود سئو سایت با استفاده از انواع محتوا متنی

محتوا متنی به عنوان یکی از محبوب ترین انواع محتوا از نظر موتورهای جستجو شناخته می شود. ...
نویسنده
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲