جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

چگونه نحوه نوشتن مقاله برای سایت را یاد بگیریم؟

تیم تحریریه عصرینو
۰۴ مهر ۱۴۰۰
نحوه نوشتن مقاله برای سایت

نویسندگان خوب متولد نمی‌شوند بلکه با آموزش مناسب، تحقیق و تمرین بسیار این مهارت را می‌ آموزند. نوشتن مقاله برای سایت نیز مانند هر مطلب دیگری نیاز به بررسی ‌های عمیق در مورد موضوع مورد بحث و پیدا کردن محتوای مناسب و بعد از آن رعایت یکسری اصول کلی برای نگارش صحیح آن دارد. اگر نیاز به مقالات مختلف در سایت خود دارید، می‌ توانید این مطلب را که پیرامون نحوه نوشتن مقاله برای سایت است را مطالعه کرده یا یک نویسنده خبره را برای اینکار استخدام کنید. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا با زبانی ساده گام‌ های مهم برای نوشتن یک مقاله برای سایت را به شما توضیح دهیم، پس با ما همراه باشید.

قدم اول: هدف اصلی شما از نوشتن مقاله چیست؟

اولین قدم برای یادگیری نحوه نوشتن مقاله برای سایت این است که موضوع اصلی خود را انتخاب کنید. برای جلوگیری از پراکندگی مطالب،‌ باید موضوع را تا حد ممکن جامع انتخاب کنید به طوری که دربرگیرنده تمامی زیر تیتر ها باشد. علاوه بر این، هدف از نوشتن مقاله را نیز باید در نظر داشته باشید. بهتر است لیستی از اهداف را نوشته و در طی نگارش مقاله به آن نگاه بیندازید. توجه داشته باشید که بعد از انتخاب موضوع اصلی مقاله باید تا پایان نگارش به آن پایبند باشید.

قدم دوم: شناخت مخاطبان هدف

بسیاری از نویسندگان پیش از آن که بدانند مخاطبان هدف آن‌ ها چه کسانی هستند اقدام به نوشتن می‌ کنند. شما باید ابتدا از خود بپرسید مخاطب اصلی مقاله من کیست؟ آن‌ ها قرار است از مقاله من چه چیزی بیاموزند؟ این مخاطبان در مقاله به دنبال چه اطلاعاتی هستند؟ با پاسخ به این موارد و سوالات مشابه جهت‌ گیری نوشته شما مشخص می شود.

قدم سوم: از هرم معکوس استفاده کنید

نسبت به گذشته توجه و تمرکز مخاطبان به متن ‌های طولانی کمتر شده است پس شما باید این نکته را در نحوه نوشتن مقاله برای سایت خود در نظر بگیرید. مدل پیشنهادی برای نگارش یک مقاله مناسب «هرم معکوس» است، به این صورت که مطالب مهم‌ تر در بالای صفحه قرار می‌گیرند سپس به تدریج هرچه به سمت پایان مقاله می‌ روید از اهمیت مطالب کاسته می شود.

قدم چهارم: جملات مقاله را ساده و کوتاه بنویسید

جملات بلند مخصوص ادبیات کلاسیک است. مخاطبان کم تمرکز امروزی نمی‌ تواند سخنان طولانی و سخت شما را دنبال کنند پس در نظر داشته باشید که 30 الی 35 کلمه برای هر جمله کافی است. در نوشته خود از قید ها و صفات مرسوم تر استفاده کرده و سعی کنید روی اسامی و افعال انتخابی از قبل خوب فکر کنید. هرچه ساختار جملات شما ساده تر باشد فهم آن برای مخاطب هم آسان تر خواهد بود، در نتیجه مقالات شما راحت‌تر خوانده می شوند.

قدم پنجم: لینک دهی

یکی از نکات مهم در هنگام بررسی نحوه نوشتن مقاله برای سایت، لینک‌ دهی داخلی و خارجی است که نباید آن را فراموش کنید. لینک داخلی به این معناست که مطالب داخل مقاله خود را  به پست ها و صفحات دیگر سایت خودتان پیوند می دهید. لینک خارجی هم به این صورت است که به وب سایت های بزرگ و معتبر که مطلبی مرتبط با مقاله شما دارد لینک می دهید. پیوند های داخلی به موتورهای جستجو کمک می کنند تا از مطالب وب سایت شما مطلع شده و اهمیت صفحات آن را بررسی کنند. لینک دهی خارجی اما به SEO کمک می کند به این صورت که موتورهای جستجو متوجه می شوند که محتوا و وبسایت شما در مورد چه موضوعاتی است.

قدم ششم: دعوت از خوانندگان به انجام کاری در راستای هدف مقاله

هدف از نوشتن مقاله را به یاد می‌ آورید؟ در اینجا باید مخاطب خود را برای رسیدن به آن هدف راهنمایی کنید. ممکن است از آن ها بخواهید که در خبرنامه سایت شما ثبت نام کنند، از مخاطبان اطلاعات بیشتری مانند ایمیل و شماره تماس بخواهید و در عوض مطلبی را به رایگان در اختیارشان قرار دهید. به این کار «درخواست به اقدام» یا Call To Action  و به طور مخفف CTA گفته می شود. نوشتن یک CTA‌ فوق العاده از جهات زیادی مانند انتخاب یک عنوان جذاب برای نوشته است.

قدم هفتم: استفاده از تصاویر و اینفوگراف‌های مناسب در مقاله

آخرین مرحله در بررسی روند نحوه نوشتن مقاله برای سایت افزودن تصاویر مناسب است. استفاده از محتوای تصویری به چشم‌ های مخاطبان شما استراحت می دهد. افراد با مطالعه مقالاتی که تصاویر مرتبط دارند بهتر ارتباط برقرار می‌کنند زیرا درک و فهم متن را برای آن ها ساده تر و سریع تر می‌ کند. اما دقت کنید که برای تاثیرگذاری بیشتر باید از تصاویر مرتبط و با کیفیت در مقاله خود استفاده می کنید.

سخن آخر

تحقیق در مورد نحوه نوشتن مقاله برای سایت یک قدم مهم و مثبت در راستای داشتن یک سایت پویا و فعال است. وبسایتی که مقاله‌ای نداشته باشد همانند فروشگاهی بوده که محصولی برای فروش ندارد. این فروشگاه هیچ بازدید کننده و خریداری هم نخواهد داشت. پس توجه داشته باشید که نوشتن مقاله برای سایت خود را در اولویت قرار داده و موضوعاتی را انتخاب کنید که در حوزه فعالیت شما بوده و قرار است گره از سوالات مخاطبان هدف شما باز کند.

 

خدمات مرتبط :

مطالب مرتبط:

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

مطالب مرتبط

ارزش محتوای یونیک

ارزش محتوای یونیک تا چه حد است؟

محتوای یونیک چه نوع محتوایی است؟ قبل از هر چیز باید راجع به ارزش محتوای یونیک و تعریف ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۸ مرداد ۱۴۰۰
سئو

سئو چیست؟

سئو یا SEO  مخفف کلمه  ( Search Engine Optimization )است . در اصطلاح به معنی بهینه سازی سایت برای ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۹ خرداد ۱۳۹۹
تولید محتوا آموزشی

پیشرفت کسب و کار با تولید محتوا آموزشی

امروزه روش تحقیق مردم تغییر کرده است. ما اکنون در عصر اطلاعات هستیم، جایی که مردم به دنبال یافتن ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۳ آذر ۱۴۰۰