جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

بهترین مهارت‌ های کارشناس تولید محتوا

تیم تحریریه عصرینو
۱۳ مهر ۱۴۰۰
مهارت‌ های کارشناس تولید محتوا

با استفاده گسترده از بازاریابی محتوا در شرکت‌ ها و نهاد های مختلف این سؤال برای افراد مطرح می‌شود که مهارت‌ های کارشناس تولید محتوا چه مهارت هایی هستند.

برای داشتن یک نتیجه عالی از تولید محتوا لازم است که در ابتدا اهداف و استراتژی‌ های مرتبط با کسب ‌وکار و یا خدمت خود را برای ایجاد محتوای عالی بررسی کنید.

وظایف اصلی کارشناس تولید محتوا

برای تولید یک محتوا، ارزیابی مجموعه کامل مهارت ‌های مورد نیاز برای ایجاد محتوای قوی لازم است. کارشناسان تولید محتوا بر تمام جنبه ‌های تولید محتوا، از مرحله طوفان مغزی اولیه تا زمان انتشار نظارت می‌ کنند.

آنها تقریباً مانند ویراستاران با مجموعه ‌ای از مهارت ‌های متنوع ‌تر هستند. مدیران تولید محتوا باید نه ‌تنها نحوه نوشتن و ویرایش کلمه نوشته شده را درک کنند، بلکه از ایجاد ویدئو و ویرایش صدا نیز آگاهی داشته باشند.

همچنین آنها با همکاری تیمی از متخصصان محتوا، مدیران تولید و کارکنان خود را در مهلت مقرر نگه می ‌دارند و ضمن ارائه راهنمایی خلاقانه، آنها را به اتمام سریع و کار آمد محتوا سوق می ‌دهد.

آنها به نویسندگان، عکاسان و فیلم ‌برداران، پروژه‌ های مختلفی را از لیست طولانی کارها یی که با سایر تولید کنندگان محتوا تهیه کرده ‌اند اختصاص می ‌دهند.

مهارت‌ های لازم برای کارشناس تولید محتوا

مهارت‌ های کارشناسان تولید محتوا شامل چندین سال تجربه است. به طور معمول، مدیران تولید محتوا قبل از درخواست برای کار، مدرک کارشناسی ارتباطات یا بازاریابی را دریافت می‌ کنند.

این به آنها یک زمینه قوی در تکنیک ‌های بازاریابی می ‌دهد که از آنها برای پیاده ‌سازی استراتژی ‌های تولید محتوا با تیم‌ های خود استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت آموزشی

مهارت‌ های کارشناس تولید محتوا | تحقیق

توسعه محتوا برای دستیابی به آخرین اطلاعات حمایتی، همراه با پیوندها، به مهارت ‌های تحقیقاتی قوی نیاز دارد. کارشناسان تولید محتوا آگاه هستند و در تحقیقات آنلاین تخصص دارند.

بهینه‌ سازی موتورهای جستجو معروف به SEO

محتوای امروزی باید بدون توجه به قالب محتوا یا جایی که در آن قرار دارد، از بهینه‌ سازی موتورهای جستجو پشتیبانی کند.

این شامل درک کلمات کلیدی و ایجاد لینک است. این یک مهارت اساسی از مهارت‌ های کارشناس تولید محتوا است. همچنین متخصصان تولید محتوا دارای تخصص در زمینه  SEO هستند.

مهارت‌ های کارشناس تولید محتوا | ویراستار

شما باید بتوانید محتوا را در رسانه‌ها و سیستم‌ عامل‌ ها ادغام کنید. علاوه بر این، بسیار مهم است که از بهینه ‌سازی جستجو برای پشتیبانی از فرایند خرید و افزایش فروش استفاده کنید. تقویم شما همچنین باید انعطاف‌ پذیر باشد تا از اخبار فوری و موضوعات پرطرف ‌دار استفاده کند.

مهارت‌ های کارشناس تولید محتوا | نویسنده

برای محتوای مبتنی بر متن، نویسندگان باید بتوانند مقاله، ستون، پست وبلاگ، مقاله‌ های سفید و کتاب‌ های الکترونیکی ایجاد کنند که حول یک کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی خاص جستجو شده است.

اگر نویسنده مهارت کپی نویسی SEO و دانش محصول و خدمات خاصی را دارد، مفید است. این محتوا باید شامل پیوندهای داخلی و خارجی باشد و از خوانندگان بخواهد آن را با نمودار اجتماعی خود از طریق گزینه‌ های اشتراک‌ گذاری اجتماعی به اشتراک بگذارند.

عکاس و فیلم ‌بردار

چه به ‌منظور افزایش محتوای متنی و چه به ‌تنهایی، عکاسی و ویدئوها، هر دو برای جذب خوانندگان قدرتمند هستند.

مهارت‌ های کارشناس تولید محتوا | کپی ویرایشگر

علاوه بر بررسی خطا های املایی و استفاده از دستور زبان، ویرایشگر کپی به سبک Associated Press Style و آداب وب مسلط است. استفاده ویرایشگر کپی همچنین در حفظ پیوند های صوتی و صحیح بسیار مهم است.

گرافیست

این شخص بر طراحی، حضور، ظاهر و احساس محتوا تمرکز کرده است. این شخص در درجه اول نگران ارائه واقعی محتوا در وب است و کسی است که از برند و سایر نشانه ‌های بصری استفاده می‌کند.

مدیر پروژه

این ارتباط دهنده سازماندهی شده توسط uber است که افراد و منابع مختلف را در داخل و خارج از سازمان زیر نظر گرفته و به آنها متصل می‌کند تا اطمینان حاصل شود که همه چیز تا زمان ارسال محتوا در مسیر خود قرار می‌گیرد.

گیک تکنولوژی

همه ما بدون این متخصص شکست می‌خوریم. حداقل، متخصص فن آوری اطمینان می‌دهد که همه متن، عکس ‌ها، ویدئو، صدا، ارائه ‌ها و پیوند ها صحیح هستند تا پست به‌خوبی در دستگاه‌ های خوانندگان ارائه شود.

نتیجه‌ گیری

نکته اصلی این است که مهارت ‌های کارشناس تولید محتوا می‌تواند یک محتوا را به بهترین نحو و با رعایت تمام قوانین سئو به نتیجه مطلوب برساند.

نبود این مهارت ‌ها می‌تواند اصل محتوای تولید شده را به چالش بکشد و آن را به یک محتوای کلیشه ‌ای و تکراری تبدیل کند.

 

خدمات مرتبط :

مطالب مرتبط:

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + دو =

مطالب مرتبط

انواع بازاریابی محتوایی

کسب موفقیت در تجارت آنلاین با درک صحیح انواع بازاریابی محتوایی

در اغلب موارد هنگامی که در کسب و کار های آنلاین از بازاریابی و تولید محتوا صحبت ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
تاثیر سایت رسپانسیو

تاثیر سایت رسپانسیو

سایت رسپانسیو طراحی سایت رسپانسیو تاثیر بسزایی بر روی مشاهده بهتر مطالب جستجو شده روی صفحات گوشی و ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۹ شهریور ۱۳۹۹
مسیر یادگیری طراحی سایت

یادگیری طراحی سایت از صفر تا آخر!

یکی از ملزومات هر کسب و کار­ آنلاینی، داشتن یک وب سایت حرفه ای است. به همین ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۹ مرداد ۱۴۰۲