جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

بازاریابی سئو چیست؟

تیم تحریریه عصرینو
۲۷ مرداد ۱۳۹۹
بازاریابی سئو

عبارت “بهینه سازی موتور جستجو” را به طور مخفف، ” سئو ” میگویند. است. حال، سوال این است که موتورهای جستجو چگونه باید بهینه سازی شوند؟ در پاسخ باید بگوییم که از چند طریق میتوان به این کار پرداخت:

  • افزایش کیفیت و کمیت ترافیک وب
  • در معرض قرار دادن برند و یا محتوای شما در بین نتایج موتورهای جستجو

در دانش سئو، تنها آشنایی با موتورهای جستجو حائز اهمیت نیست. بلکه باید به کاربران اینترنت نیز توجه کنید. مهم است که متوجه شوید مردم درمورد چه چیزهایی در اینترنت جستجو میکنند، در جستجوی چه جواب هایی هستند، از چه کلماتی استفاده میکنند، و مایلند چه نوع محتوایی دریافت کنند. دانستن پاسخ این پرسش ها، شما را به افرادی که در جستجوی خدمات و یا محتوای شما هستند، متصل میکند.

نتیجه میگیریم که دانستن نیاز ها و خواسته های مخاطبان، یک طرف ماجرا است.  طرف دیگر ماجرا، این است که شما نیاز ها و خواسته های مخاطبان خود را، در قالب محتوای وب سایت، به صورتی ارائه دهید که ربات های گوناگون موتورهای جستجو قادر به یافتن و درک آنها باشند.

بیشتر بدانید:شناخت هدف کاربران از جست و جو؛ کلید سحرآمیز برای بهبود رتبه سئو و جذب ترافیک با کیفیت

چرا دانش سئو حائز اهمیت است؟

درست است که از طریق تبلیغات، رسانه های اجتماعی و دیگر پلتفرم های اینترنتی میتوانید بازدید وب سایت تان را افزایش دهید، اما ترافیک و حجم بازدید وب سایت شما تا حد زیادی توسط عملکرد موتورهای جستجو تعیین میشود. محتوای مناسبی که با اصول سئو هماهنگ باشد، در نظر جستجو کنندگان معتبر تر از محتوایی است که برای تبلیغات آن هزینه های هنگفتی شده است.

علاوه بر این، چنین محتوایی حجم بازدید بالاتری نیز میتواند داشته باشد. در واقع اجازه دهید به شما بگوییم که طبق تحقیقات، فقط 2.8% از کل مردم ایالات متحده، بر روی تبلیغاتی که در صفحات اینترنت برایشان ظاهر میشود، کلیک میکنند. به طور خلاصه میتوان گفت که محتوایی که با این اصول همخوانی داشته باشد، از طرف کاربران بسیار بیشتر مورد توجه قرار میگیرد.

در صورتی که شما محتوایی مناسب و کارآمد تهیه کنید که از کلمات کلیدی خوبی نیز برخوردار باشد، خواهید دید که حجم بازدید وب سایت تان به یکباره بالا خواهد رفت. اما اگر بخواهید از طریق روش تبلیغات ترافیک وب سایت خود را بالا ببرید، باید دائما هزینه کنید تا به نتیجه ای که میخواهید دست یابید.  

بیشتر بدانید:اهمیت و تاثیر سئو بر روی سایت ها + قابلیت سئو

برخی از مهم ترین اصول سئو کدامند؟

1.انتخاب کلمات کلیدی مناسب:

انتخاب کلمات کلیدی مناسب، مهم ترین رکن سئو است. هر مقاله ای که در سایت تان منتشر میکنید، و یا هر صفحه از وب سایت تان، باید دارای یک کلمه کلیدی خاص و مناسب باشد. برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب، باید بدانید که مردم از چه کلماتی برای جستجو استفاده میکنند. گوگل در این مورد به شما کمک خواهد کرد، چرا که هنگامی که در گوگل شروع به تایپ میکنید، پیشنهاداتی از کلماتی که بیشتر توسط کاربران جستجو شده است را نمایش میدهد.

این یکی از راه هایی است که از طریق آن، میتوانید متوجه شوید از چه نوع کلماتی باید به عنوان کلمات کلیدی استفاده کنید. برنامه ای به نام “” Google Keyword Planner (برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل) نیز وجود دارد که کلمات محبوبی که در اینترنت جستجو میشوند را در اختیار شما قرار میدهد.

2.برچسب زدن  تصاویر:

در تمام وب سایت ها و وبلاگ ها، تصاویر زیادی دیده میشوند.

اما گوگل به طور خودکار نمیداند که تصویری که شما در سایت خود قرار میدهید را چه زمانی نشان دهد. به همین علت، همیشه باید تصاویرتان را با کلماتی برچسب بزنید تا گوگل هنگام جستجو شدن آن کلمات یا عبارت ها، تصویر شما را نمایش دهد.

  3.چگالی کلمات کلیدی را رعایت کنید:

سعی کنید از کلمه کلیدی مورد نظر خود، در 100 کلمه اول مقاله استفاده کنید. سپس میتوانید این کلمات کلیدی را در تمام متن پخش کنید. توجه کنید که این کار را باید به صورتی انجام دهید که بار معنایی جملات شما، دستخوش تغییر نشوند.

  4.تبادل لینک:

یکی از اصول مهم و حیاتی، تبادل لینک با دیگر سایت ها و وبلاگ ها است. اگر در دیگر سایت ها و وبلاگ ها، مطلبی پیدا میکنید که  محتوای وبلاگ شما را کامل میکند، سعی کنید در مقاله خودتان، به آن محتوا ارجاع دهید. توجه کنید که محتوایی که به آن ارجاع میدهید، باید با مقاله شما مرتبط باشد. اطمینان حاصل کنید که محتوایی که لینکش را در اختیار خوانندان خود قرار میدهید، واقعا برای آنها مفید خواهد بود.

از این طریق شما میتوانید به افزایش دانش خوانندگان خود کمک کرده و با دیگر وبلاگ نویس ها نیز ارتباطات مفیدی برقرار کنید که برای هر دوی شما، سودآور خواهد بود.  

بیشتر بدانید:مهم‌ترین نکات در انجام سئو سایت

نتیجه گیری:

درست است که موتورهای جستجو هر روز پیشرفته تر میشوند، اما هنوز به کمک ما احتیاج دارند! با بهینه سازی محتوای وب سایت خود از طریق رعایت اصول سئو، میتوانید کمک کنید که نتایج بهتری از وب سایت شما به موتورهای جستجو فرستاده شود.

خدمات مرتبط :

طراحی موشن گرافی

مقالات مرتبط

تبلبغات اینستاگرام

اینستاگرام ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + سیزده =

مطالب مرتبط

اصول سئو سایت

اصول سئو سایت و نکاتی درباره هر یک از آنها

اصول سئو سایت آشنایی با اصول سئو سایت می‌تواند به شما کمک کند تا به شکل بهتری بهینه‌سازی ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
خدمات تولید محتوا

خدمات تولید محتوا

مقدمه دنیای امروز دنیای رقابت است و هر کس از قافله عقب بماند قطعاً با شکست مواجه خواهد ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۵ مرداد ۱۳۹۹
قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت ، قلکی برای سرمایه‌گذاری است

وب‌سایت با گسترش کسب و کار‌های اینترنتی در دنیای امروزه دیگر نمی‌توان با استفاده از روش‌های سنتی شروع ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۲ بهمن ۱۳۹۹