جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

بررسی اهمیت لینک سازی داخلی

تیم تحریریه عصرینو
۱۶ فروردین ۱۴۰۱
لینک سازی داخلی

برای آنکه بتوان صفحات وب سایت را به یکدیگر پیوند داد، نیاز به لینک سازی داخلی داریم. این باعث می شود تا موتورهای جستجو و کاربران بتوانند جهت پیدا کردن محتوای مورد نظر در وب سایت، از لینک ها استفاده نمایند. بنابراین، از لینک ها برای پیمایش سایت استفاده خواهند نمود. اگر پیوندی وجود نداشته باشد، آن‌ها نمی‌توانند اطلاعات را مشاهده کنند و این اهمیت لینک سازی داخلی را نشان می دهد.

لینک های داخلی مناسب در سایت

چندین نوع لینک داخلی وجود دارد. این امکان وجود دارد که در کنار پیوندهایی که در صفحه اصلی وجود دارد، در بخش منو و یا فید پست، پیوندهایی را نیز در محتوای خود اضافه نمایید. پیوندهای متنی کاربران را به محتوای جالب و مرتبط راهنمایی می کند.

از سویی دیگر، این امکان برای موتورهای جستجو فراهم می شود تا بتوانند محتواهای مرتبط و میزان ارزش آن ها را مشخص نمایند. اهمیت لینک سازی داخلی در این است که هر چه یک صفحه مهم، لینک های بیشتری دریافت کند، برای موتورهای جستجو، از اهمیت بیشتری برخوردار است. بنابراین، لینک های داخلی خوب، برای سئوی یک سایت، بسیار مهم هستند.

تفاوت لینک داخلی و لینک خارجی

هر وب سایت، حتی فروشگاه های آنلاین، از لینک های داخلی و خارجی تشکیل شده است. پیوندهای داخلی صفحات و پست های وب سایت را به هم متصل می کنند و پیوندهای خارجی صفحات را به وب سایت های دیگر متصل می نمایند که اهمیت لینک سازی داخلی و خارجی بر بهینه کردن سایت، کاملا روشن است.

اهمیت لینک ها برای گوگل

پیوند داخلی، یک عامل ضروری برای گوگل و سایر موتورهای جستجو است. گوگل برای کشف محتوا در وب سایت ها و رتبه بندی این محتوا در نتایج جستجو، پیوندها را دنبال می کند. اگر یک پست یا صفحه پیوندهای زیادی دریافت کند، این یک سیگنال در گوگل است که یک مقاله ضروری یا با ارزش است. این اهمیت لینک سازی داخلی و خارجی را به وضوح بیان می کند.

با پیوندهای داخلی صحیح، بازدیدکنندگان و گوگل را به مهم ترین صفحات خود راهنمایی می نمایید. گوگل وب سایت ها را با دنبال کردن لینک های داخلی و خارجی و با استفاده از رباتی به نام Googlebot انجام می دهد.

با توجه به اهمیت لینک سازی داخلی ، این ربات گوگل، به صفحه اصلی وب سایت می رسد، صفحه را رندر می کند و اولین پیوند را دنبال می نماید. با دنبال کردن پیوندها، گوگل می تواند رابطه بین صفحات مختلف، پست ها و سایر محتواها را بررسی کند. به این ترتیب، گوگل متوجه می شود که کدام صفحات در سایت، موضوعی مشابه را پوشش می دهند.

ارزش لینک سازی داخلی

گوگل علاوه بر درک رابطه بین محتوا، اهمیت لینک سازی داخلی را بین تمام لینک‌های یک صفحه وب تقسیم می‌کند. اغلب، صفحه اصلی یک وب سایت، دارای بیشترین ارزش لینک است، زیرا بیشترین بک لینک را دارد. این پیوند قادر است تا میان سایر پیوندهای صفحه اصلی، به اشتراک گذاشته شود.

بنابراین، جدیدترین پست‌های وبلاگ، ارزش پیوند بیشتری خواهند داشت. اگر به جای اینکه فقط در صفحه دسته‌بندی به آن‌ها پیوند دهید، از صفحه اصلی لینک داخلی را ایجاد کرده و یا پست‌های اخیر از صفحه اصلی را به آن‌ ها پیوند دهید، گوگل سریع‌تر آنها را پیدا می ‌کند که بر بهینه سازی سایت، بسیار موثر است.

وقتی به این مفهوم رسیدید که اهمیت لینک سازی داخلی چگونه است، در خواهید یافت که پیوندهای بیشتر به یک پست، به معنای ارزش بیشتر است. از آنجایی که گوگل صفحه‌ای را که لینک‌های ارزشمند زیادی دریافت می‌کند، مهم‌تر می‌داند، بدین ترتیب، با لینک های داخلی و خارجی، شانس رتبه‌بندی آن صفحه را افزایش خواهید داد.

راه اندازی یک استراتژی مناسب پیوند داخلی

ارزیابی و بهبود استراتژی پیوند داخلی به طور منظم، برای سئوی سایت بسیار مهم است. این یکی از راه های بهبود تناسب وب سایت می باشد. با افزودن پیوندهای داخلی مناسب، مطمئن می شوید که گوگل متوجه ارتباط صفحات، رابطه بین صفحات و ارزش صفحات خواهد بود.

 با توجه به اهمیت لینک سازی داخلی ، برای تنظیم استراتژی پیوند داخلی خود، چندین نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. البته اینکه دقیقاً چگونه آن را انجام می دهید به سایت و اهداف شما بستگی دارد. لازم است تا وب سایت خود را به شکل یک هرم تصور کنید که بالای آن صفحه اصلی شما قرار دارد. در زیر آن چند بخش یا دسته قرار داشته و در پایین تر، پست ها و صفحات جداگانه وجود دارد. اگر این کار را به خوبی انجام دهید، منوی وب سایت، این ساختار را منعکس می کند.

 

خدمات مرتبط:

مقالات مرتبط:

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =

مطالب مرتبط

تولید محتوا

تولید محتوا

تمامی منابع اطلاعاتی در عصر ارتباطات و اطلاعات وابسته به تولید محتوا است. تولید محتوا به معنای ...
تیم تحریریه عصرینو
۳۰ تیر ۱۳۹۹
طراحی سایت ارزان

همه چیز درباره مزایا و معایب طراحی سایت ارزان

درباره مزایا و معایب طراحی سایت ارزان  چه می دانید؟ همان طور که می دانید در جهان ...
نویسنده
۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

قیمت سئو و تعرفه‌های بهینه‌سازی سایت

صاحبان کسب و کار برای پیشرو بودن در رقابت تنگاتنگ دیجیتال مارکتینگ، ناگزیر به صرف وقت و ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۵ مهر ۱۳۹۹