جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

چرا طراحی سایت اینترنتی برای یک کسب و کار حیاتی است؟

تیم تحریریه عصرینو
۱۳ اسفند ۱۳۹۹
طراحی سایت اینترنتی

محال است در دنیای امروز، که بر پایه تکنولوژی و اینترنت می‌چرخد، بتوانید کسب و کارتان را بدون داشتن سایت رشد دهید. طراحی سایت اینترنتی در دنیای فناوری امروز، از اصلی‌ترین اقداماتی است که یک برند باید برای کمپانی و کسب و کار خود انجام دهد. به همین دلیل نیز شغل و حرفه طراحی سایت در جمله مشاغل پر درآمد جهان قرار گرفته است. اما آیا می‌دانید طراحی سایت به طور کلی به چه معناست؟

و یا اینکه چرا اینقدر اهمیت دارد؟ آیا می‌دانید المان‌های اصلی یک طراحی سایت حرفه‌ای چه چیزهایی هستند؟ اگر جواب هیچ یک از این سوالات را نمی‌دانید، پس در حال خواندن مقاله درستی هستید و قرار است اطلاعات بسیار مفیدی در زمینه طراحی سایت بدست آورید.

طراحی سایت به چه کاری گفته می‌شود؟

اول از هر چیز نگاهی مختصر به معنی وبسایت بیندازیم. مجموعه‌ای از صفحات وب جهانی که معمولا حاوی لینک‌های متصل کننده‌ای به یکدیگر هستند، و توسط یک شخص یا کمپانی در فضای اینترنت قرار گرفته‌اند تا محتوایی مشخص را ارائه دهند و یا واسطه فروش کالا و ارائه خدمات باشند. یک سایت برای شکل‌گیری نیازمند دو بخش است: توسعه سایت و طراحی سایت. در بخش طراحی سایت، افراد به طراحی ظاهر کلی و کاربری وبسایت، و همچنین مدیریت محتوای سایت و سئوی آن می‌پردازند.

طراحی قالب کلی سایت، فونت‌ها، قرارگیری تصاویر و متون، تنظیم آنها، و غیره تماما به عهده طراحان سایت می‌باشد. طراحان سایت باید افرادی خلاق باشند تا بتوانند به بهترین شکل سایتی جذاب و با کاربری آسان و قابلیت‌های بسیار، برای مخاطبین، طراحی کنند. آنها باید به عوامل بسیاری در طراحی خود توجه کنند از جمله محتوای مورد نظر سایت و مخاطبین هدف سایت، و همچنین برندی که برای آن سایت طراحی می‌کنند.

چرا طراحی سایت اهمیت دارد؟

شاید از خودتان بپرسید طراحی سایت اینترنتی چه اهمیتی دارد و چگونه می‌تواند باعث رشد یک کسب و کار شود، و بر روی مخاطبین تاثیر بگذارد؟ در ادامه به پاسخ این سوال می‌پردازیم.

-سایت خوب، باعث ایجاد اولین ذهنیت می‌شود.

لحظه‌ای که مخاطب وارد سایت شما شده و از آن بازدید می‌کند، اولین ذهنیتشان از کسب و کار شما شکل می‌گیرد. آنها در همان ثانیه‌های اول کسب و کار شما را قضاوت می‌کنند. در این اولین لحظات، شما باید تاثیری مثبت در ذهن آنها به جا بگذارید. اگر وبسایت شما ظاهر مناسب و به روزی نداشته باشد، مخاطبین شما بلافاصله ذهنیت بدی از کسب و کار شما پیدا می‌کنند و آنها به همین دلیل از سایت شما خارج می‌شوند.

و این عامل باعث می‌شود شما مشتریان خود را از دست بدهید، زیرا آنها به سایت رقیبان شما می‌روند. طراحی سایت به همین دلیل که ذهنیت مخاطبین شما را شکل می‌دهد، بسیار اهمیت دارد. ذهنیتی که شما با طراحی سایتتان در ذهن آنها ایجاد می‌کنید، مشخص می‌کند که آیا آنها در سایت شما می‌مانند و از کسب و کار شما استقبال می‌کنند و یا آن را ترک می‌کنند؟

به استراتژی سئو شما کمک می‌کند

عوامل زیادی در طراحی سایت اینترنتی بر روی تولید محتوای سایت شما تاثیر دارند، که همین امر مشخص می‌کند ربات‌های موتورهای جستجو چگونه سایت شما را پیدا می‌کنند. علاوه بر اینکه محتوای شما در سایتتان چگونه منتشر می‌شود، المان‌های دیگری از طراحی سایت نیز بر سئوی شما تاثیرگذار هستند. طراحی که برای سایتتان انجام می‌گیرد باید رابطه مستقیم و مثبتی با سئو داشته باشد.

اعتماد مشتریانتان را جلب کنید

مردم به سایت‌هایی که از طراحی ضعیفی برخوردار هستند، اعتماد نمی‌کنند. ممکن است آنها سایت شما را مضحک و یا مشکوک بپندارند، اگر که اطلاعات و طراحی شما به روز نباشد. تصور کنید شما سایتی در زمینه فروش محصولات دارید و مخاطبینتان می‌خواهند با هزینه کردن مبلغی از شما محصولاتی خریداری کنند.

در صورتی که آنها طراحی ضعیف سایت شما را ببینند، قطعا به سراغ سایت دیگری برای خریدشان می‌روند. به عبارت دیگر یک طراحی سایت خوب، گویای حرفه‌ای بودن شما در زمینه تخصصتان است و حس اطمینان را به مخاطب انتقال می‌دهد.

-رقیبانتان نیز این کار را انجام می‌دهند

باید بدانید که تمامی رقیبان سرسخت و حرفه‌ای شما، بلااستثناء، دارای سایت‌های حرفه‌ای هستند. پس اگر شما قصد دارید در رقابت با آنها پیشی بگیرید و عقب نمانید، بهتر است هر چه سریعتر به فکر طراحی یک سایت حرفه‌ای باشید. زیرا درصورتی که دارای سایتی حرفه‌ای نباشید، همانطور که قبلا ذکر شد، مشتریان و مخاطبین شما به سمت رقیبانی که دارای سایت حرفه‌ای تری هستند می‌روند.

المان‌های مهم کیفیت طراحی سایت

اکنون که از اهمیت طراحی سایت اینترنتی آگاهید، بهتر است نگاهی به عواملی بیندازیم که کیفیت طراحی سایت را تضمین می‌کنند.

-راهبری آسان و کاربردی در سایت

کاربران هنگامی که سایت شما را جستجو کرده و وارد آن می‌شوند، انتظار دارند که به سرعت و آسانی به اطلاعات مورد نیازشان دسترسی پیدا کنند. آنها مایل‌اند تا با کمک بخش راهنمایی و جهت‌یابی شما، به راحتی به اطلاعاتی که می‌خواهند دسترسی پیدا کنند، و اگر بخش راهبری و راهنمایی سایت شما ضعیف باشد، مخاطبینتان را از حضور در سایت منصرف می‌کنید. از آنجایی که دامنه و زمان توجه مخاطبین شما بسیار کوتاه است، بهتر است روی این بخش به خوبی کار کنید.

-طراحی واکنشگرا

با رشد گسترده دستگاه‌های هوشمند و همراه، مانند تلفن‌ها، طراحی واکنشگرا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است. مخاطبین شما ممکن است با استفاده از دستگاه‌ها و سیستم‌های هوشمند مختلفی مانند تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها، و کامپیوترهای رومیزی به سایت شما دسترسی پیدا کنند. اگر می‌خواهید که آنها را در سایتتان نگه‌ دارید، بهتر است تجربه‌ای مثبت برای هر یک از آنها رقم بزنید.

طراحی واکنشگرا به شما کمک می‌کند تا از تجربه مثبت مخاطبینتان از سایت شما، بدون توجه به دستگاهی که از آن استفاده می‌کنند، مطمئن شوید. با کمک آن، وبسایت شما خود را با توجه به اندازه مرورگر مخاطب در دستگاه مورد استفاده‌اش، منطبق می‌کند.

-سرعت صفحات سایت شما اهمیت دارد

شاید شما طراحی سایت اینترنتی بسیار خوبی داشته باشید، اما اگر سرعت سایت شما در بارگذاری آن، به اندازه‌ای کم و پایین باشد که مخاطبینتان نتوانند آن را ببینند، طراحی دیگر اهمیتی ندارد. سرعت سایت شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مخاطبین شما از این که برای صفحاتی که دیر بارگذاری می‌شوند، صبر کنند، متنفر هستند. آنها بلافاصله به نتایج جستجوی خود برگشته، و به سایت رقیبان شما می‌روند.

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 8 =

مطالب مرتبط

طراحی سایت رسپانسیو

همه چیز درباره تیم طراحی سایت عصری نو

هر آژانس دیجیتال مارکتینگی از تیم های مختلفی تشکیل شده است که در جهت پیشرفت کسب و ...
نویسنده
۰۲ شهریور ۱۴۰۲
بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا امروزه در اکثر کسب و کارها رواج پیدا کرده است. واژه بازاریابی (Marketing) به همراه ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۲ بهمن ۱۴۰۰
طراحی سایت سئو بیس

طراحی سایت سئو بیس با رعایت تمامی قوانین گوگل

طراحی سایت SEO base یکی از بهترین روش‌های طراحی سایت است. اگر با مفاهیم مربوط به سایت ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۵ فروردین ۱۴۰۰