جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

هنگام سفارش سایت به چه چیز هایی توجه کنیم؟

تیم تحریریه عصرینو
۳۱ خرداد ۱۴۰۰
سفارش سایت

برای دانستن نکات مهم پیرامون سفارش سایت، ابتدا باید نحوه تعامل کاربران با وب سایت‌ها، نحوه تفکر آنها و الگوهای اساسی رفتار کاربران را بفهمیم. روش‌های مختلفی برای طراحی سایت وجود دارد و در این قسمت می‌خواهم این روش‌ها را به شما معرفی کنم تا بتوانید با توجه به خواسته تان خود تصمیم بهتری بگیرید. لطفا توجه داشته باشید که قبل از سفارش سایت، باید پاسخ سوالات زیر را مشخص کنید.

نیازها، انتظارات و امکانات شما چیست؟

مهمترین نکته هنگام ثبت سفارش در وب سایت شناسایی نیازهای شما به عنوان مشتری است. یعنی انتظارات شما از نظر عملکرد سایت چیست. وقتی به مشتریان خود مشاوره می‌دهیم، جلسه ای را برای تعیین نیازها و امکاناتی که در سایت وجود دارد، برگزار می‌کنیم.

کار شما چقدر گسترده و تا چه حد مقیاس پذیر است؟

پس از شناسایی نیازها، بیش از نیمی از مراحل انتخاب روش طراحی وب سایت، و تقریباً قطعی است که بهینه ترین حالت طراحی وب سایت چیست. اما برخی از مشتریان ممکن است از سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ باشند و بخواهند سرمایه گذاری زیادی در سایت انجام دهند و برنامه بلند مدت برای تجارت آنلاین خود داشته باشند. منظور من این است که ممکن است در ابتدا چنین مشتریانی انتظار زیادی از سایت نداشته باشند، اما با گذشت زمان و رشد تجارت، آنها به نیازها و امکانات جدیدتری نیاز دارند. بنابراین باید دامنه کار و برنامه مشتری مشخص شود.

کاربران چگونه فکر می‌کنند؟

یکی از نکاتی برای سفارش سایت باید بدانید نظر مشتری و کاربران وب سایت‌ها می‌باشد.

اساساً، عادت کاربران در وب با عادت‌های مشتریان در فروشگاه تفاوت ندارد. بازدیدکنندگان به هر صفحه جدید نگاه می‌کنند، مقداری از متن را اسکن می‌کنند و بر روی اولین پیوندی که مورد علاقه آنها قرار می‌گیرد و یا شبیه به چیزی که به دنبال آن هستند، کلیک کرده و وارد می‌شوند. بیشتر کاربران به دنبال چیزی جالب (یا مفید) و قابل کلیک هستند. به محض یافتن مواردی که نیاز آنها را تامین می‌کند، کلیک از جانب کاربر صورت می‌گیرد. اگر صفحه جدید انتظارات کاربر را برآورده نکند، روی دکمه بازگشت کلیک کرده و روند جستجو ادامه می‌یابد. توجه داشته باشید که وب سایت یک برنامه عمومی است که معمولاً هر تعداد کاربر را هدف قرار می‌دهد.

پیشتیبانی سایت به چه صورت می‌باشد؟

به طور طبیعی، سایت به پشتیبانی نیاز دارد تا در صورت نیاز به ویژگی‌های جدید، یا حتی اگر مشکلی پیش آمد، بتوانید به سرعت آن را برطرف کنید. قرارداد پشتیبانی معمولاً هر ساله بسته می‌شود و طراح وب پشتیبانی فنی را در سایت با دریافت هزینه انجام می‌دهد.

عملکرد بالا یکی از نکات مهم هنگام سفارش سایت

یک وب سایت برای دستیابی به یک هدف و معمولاً برای حل یک مشکل طراحی شده است. به عنوان مثال، یک وب سایت فرصت شغلی دارای هدفی است که در آن کارفرمایان می‌توانند شغل ارسال کنند و افراد جویای کار می‌توانند شغل خود را پیدا کنند و درخواست کار دهند. پس از درخواست، باید بستری برای مدیریت کارفرمایان برای برقراری ارتباط و به روز بودن درخواست کار وجود داشته باشد. اگر یک تابلوی شغلی ایجاد کنیدکه فقط به شما امکان ارسال شغل را دهد، کافی نیست.

سهولت کار با وب سایت

یکی از نکات مهمی که هنگام سفارش سایت باید در نظر داشته باشید این است که پیمایش در یک وب سایت باید آسان باشد. آیا هنگام مراجعه کاربران به وب سایت شما، اطلاعاتی را که به دنبال آن هستند،  بدون هیچ مشکلی پیدا می‌کنند؟

مطالب مرتبط و ایجاد شبکه محتوا در وب سایت

هنگام سفارش سایت در نظر داشته باشید که اگر قصد شما تولید محتوا برای سایتتان است، محتوایی را در وب سایت قرار ندهید که نا مربوط به کاربران باشد. به عنوان مثال اگر وب سایت شما یک تابلوی شغلی است، باید دارای مطالب و نکاتی در رابطه با کاندیدای خوب بودن باشد، مانند نحوه ایجاد رزومه حرفه ای و نحوه رفتار در مصاحبه. شما نمی خواهید در مورد اتومبیل یا ورزش در یک تابلوی اعلانات پست بگذارید.

 

مدرن بودن وبسایت

بعد از سفارش سایت، مطمئن شوید که وب سایت شما از روندها و فن آوری‌های فعلی استفاده می‌کند. شما نمی خواهید وب سایتی بسازید که از نیازهای امروز پشتیبانی نکند. به عنوان مثال، پاسخگویی و طراحی ریسپانسیو از نیازهای اصلی وب سایت‌های مدرن است.از طراح بخواهید که برای وب سایت خود طرح بندی صفحه ثابت ایجاد کند که تکنولوژی تلفن همراه را نیز پشتیبانی کند.

بهینه سازی

در هنگام سفارش سایت حتما از طراح بخواهید که وب سایتتان را بهینه طراحی کند. وب سایت و محتوای آن باید برای دستگاه‌های مختلف، مرورگرها، سرعت داده‌ها، موتورهای جستجو و کاربران بهینه شود. اگر وب سایت شما برای کاربران تلفن همراه بهینه نشده باشد، کاربران ممکن است وب سایت شما را ترک کنند. اگر وب سایت شما از مرورگرهای مدرن رایج پشتیبانی نمی کند، ممکن است برخی از کاربران را از دست بدهید.توجه داشته باشید اگر وب سایت شما برای تلفن‌های هوشمند محبوب و ابعاد آنها بهینه نشده باشد، ممکن است کاربران مایل به مراجعه به وب سایت شما نباشند.

واکنش گرا(Responsive)

طراحی وب واکنش گرا یکی از نیاز‌های وب سایت‌های مدرن است. از طراح بخواهید تا وب سایت شما را وکنش گرا طراحی نماید و گزینه‌های خود را متناسب با اندازه دستگاه و اندازه مرورگر تغییر می‌دهد. به عنوان مثال، یک وب سایت در مقایسه با تلفن همراه ممکن است گزینه‌های بیشتری (مانند منو‌ها و تصاویر )را در یک مانیتور بزرگ کامپیوتر ارائه دهد.

عملکرد و سرعت

آیا وب سایت شما آنقدر سریع بارگیری می‌شود که بازدیدکنندگان را در کمترین زمان به خواسته شان برساند؟ حتما یادتان باشد که هنگام سفارش سایت از طراح بخواهید تا پس از تکمیل سایت وب سایتتان را از نظر سرعت بالا ببرد زیرا وب سایت شما هنگام ارائه محتوا به بازدید کنندگان خود نمی تواند کند باشد. اگر بارگیری وب سایت شما بیش از دو ثانیه طول بکشد، به عنوان وب سایت کند محسوب می‌شود و نارضایتی کاربر را به دنبال دارد.

 

 

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + سیزده =

مطالب مرتبط

انواع سئو

با شناخت انواع سئو در صفحه اول گوگل باشید

این روز ها مطالب زیادی درباره سئو و انواع سئو به گوشتان می خورد. مهم نیست که ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۷ آبان ۱۴۰۰
اهمیت سئو

اهمیت سئو

تاثیر سئو بر روی وب سایت با گسترش تکنولوژی و رفتن کسب و کار ها به سوی فضای ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۳ تیر ۱۳۹۹
مشاوره سئو آنلاین

مشاوره سئو آنلاین | با مشاوره سئو آنلاین ترافیک سایت خود را بالا ببرید

مشاوره سئو آنلاین یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که یک سئو کار باید ارائه دهد. ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۵ آبان ۱۴۰۰