جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سئو و تاثیرآن برکسب و کارهای آنلاین به همراه معرفی مزایای آن

تیم تحریریه عصرینو
۲۱ مهر ۱۳۹۹

در جهان امروز با افزایش کسب و کار اینترنتی قرار گرفتن در صفحات اولیه گوگل بسیار مهم است.قرار گرفتن در صفحات اولیه گوگل در گرو رعایت قواعد خاصی است و بهترین روش برای بهبود رتبه ی سایت در موتورهای جست و جو استفاده از تکنیک سئو است.

سئو :

سئو یک بازاریابی دیجیتال است که در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته به عبارتی سئو یعنی استفاده از موتورهای جستجوگر برای معرفی برند شما در مقابل افرادی که به صورت انلاین جست و جو می کنند.

بنابراین یکی از کارهایی که باعث رونق کسب و کار اینترنتی می شود مسئله سئو است.

زمانی که یک کاربر کلمه ی خاصی را جست و جو می کند و به سایت شما می رسد این امر باعث می شود کسب و کار فروشگاه اینترنتی شما در موتورهای جستجوگر اعتبار کسب کند، در نهایت سئو باعث می شود موتورهای جستجوگر با وب سایت شما آشنا شوند و اگر سئوی خوبی داشته باشید در نتایج گوگل توسط کاربران به خوبی شناخته می شوید.

مزایای سئو برای کسب و کار شما

1.می تواند یک استراتژی بازاریابی بلند مدت باشد.

2.کمک می کند سهم خود را از بازار بدست بیاورید.

3.باعث ایجاد هم افزایی کلیه فعالیت های بازاریابی انلاین می شود .

4.سئو سرعت وب سایت را بهبود می بخشد.

معرفی برخی از مزایای تولید محتوا به همراه اصول سئو

برند سازی:

برند سازی یکی از مهم ترین بخش های دیجیتال مارکتینگ است که می توان از طریق آن اعتبار خود را نزد مشتریان و مخاطبان بیش تر کرد.

بهبود جایگاه سایت در صفحه نتیجه گوگل:

یکی از مواردی که به عنوان تاثیر سئو در کسب و کارها می توان نتیجه گرفت بهبود جایگاه سایت است بنابراین هر چه محتوای شما جایگاه بالاتری قرار بگیرد احتمال افزایش فروش شما هم بیش تر است.

افزایش ترافیک سایت:

زمانی که با استفاده از تولید محتوا به همراه اصول سئو جایگاه سایتتان را بهبود ببخشید به احتمال زیاد ترافیک بیش تری را دریافت می کنید.

افزایش نرخ تبدیل مخاطب به مشتری:

ما از این طریق می توانیم نیاز مشتری را شناسایی کرده و در زمان مناسب و به بهترین نحو پاسخ دهیم و از این طریق مخاطب را به یک مشتری وفادار تبدیل کنیم.

توسعه کسب و کار:

در زمان های گذشته مرزهای جغرافیایی یکی از محدودیت های کسب و کار بود اما امروزه با وجود اینترنت این محدودیت از بین رفته است.

پایین بودن هزینه استفاده از سئو:

ما می توانیم با یکبار سرمایه گذاری اصولی برای همیشه شاهد نتایج مطلوبی باشیم.

چرا سئو مهم است:

با اینکه شبکه های اجتماعی در ایجاد ترافیک برای وب سایت موثر است.اما منبع اصلی ترافیک در سایت ها موتورهای جست و جو هستند. سئو یکی از روش های بازاریابیست که تاثیر آن در طول زمان افزایش می یابد .

موتورهای جست و جو در حال هوشمند شدن هستند اما به کمک ما نیز نیاز دارند . بهینه سازی وب سایت به موتورهای جست و جو کمک می کند تا اطلاعات محتوای سایت را بهتر درک کند.

موتورهای جست و جو:

آمارها نشان داده یکی از راه های جذب مشتری بهینه سازی سایت می باشد. اکثر مردم برای رسیدن به اهداف خود از موتورهای جست و جو استفاده می کنند بنابراین توجه نداشتن به سئو باعث از دست دادن کاربران اینترنتی می شود.

زمانی یک فروشنده می تواند توجه دیگران را جلب کند که در دید افراد باشد بنابران وب سایت های اینترنتی باید تلاش کنند در بالای لیست گوگل قرار بگیرند

بنابراین در جامعه ی امروز کسب و کارها برای معرفی خود و فعالیتشان از سایت و یا فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند و در واقع سئو برای آن ها می توانند به منزله ی سکوی پرتاب باشد .

بدون داشتن سئو رتبه بندی در گوگل و سایر موتورهای جست و جو غیر ممکن نیست در سال های پیش موتورهای جست و جو مدت زیادی طول می کشید تا صفحات را کشف کند بنابراین چند روز یا حتی چند هفته زمان می برد تا محتوای جدید در نتایج موتور ظاهر شود بنابراین بدون اقدامات بهینه سازی اینکار مشکل است.

روند بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جست و جو در واقع هزینه ای ندارد. با این حال بیش ترین هزینه ی بازاریابی وب سایت شما، زمان است. زیرا سایت شما ممکن است نیاز به ده ها و یا صدها ایمیل در هفته داشته باشد .

نظارت بر شبکه ی اجتماعی و پاسخ به نظرات ممکن است زمان زیادی را به خود اختصاص دهد.

رابطه سئو کسب و کار های اینترنتی و کرونا:

در سال های گذشته فراز و نشیب های بسیاری در کسب و کارهای اینترنتی به وجود آمده و به تازگی با به وجود آمدن ویروس کرونا کسب و کارها با مسئله ی جدیدی مواجه شده اند. اما سوالی که بیان می شود این است که آیا کرونا باعث از بین رفتن کسب و کار اینترنتی می شود .

در بیش تر کشورها به دلیل وجود  این ویروس مشاغل تعطیل شده اند و به صورت دورکاری انجام می شوند بنابراین ما می بینیم نه تنها فعالیت های اینترنتی متوقف نشده بلکه رونق بیش تری هم گرفته است. در خانه ماندن نمی تواند مانعی باشد بنابراین آن ها می توانند در محیط خانه به کار خود ادامه دهند.

ما برای موفقیت در سئو باید صبور باشیم وتلاش کنیم زیرا در زمان کوتاه نمی توانیم نتایج جذابی بدست بیاوریم.

ما حتی اگر سایت سئو را به فرد دیگری واگذار کنیم باید خودمان هم در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشیم.

در نتیجه ما می توانیم با انتخاب کلمات کلیدی مناسب، ایجاد محتوا با کیفیت خوب، بهبود دانش بازار و به روزرسانی منظم در دراز مدت نتایج مطلوبی را کسب کنیم.

در دنیای اینترنت و کسب و کارهای اینترنتی برای دیده شدن و مطرح شدن روش های فراوانی وجود دارد و از آن جایی که فروشگاه های اینترنتی گسترش پیدا کرده است رقابت بین آن ها نیز بسیار حائز اهمیت است

استفاده از سئو شانس بیش تری را برای فروش محصولات به همراه دارد تا سایر تبلیغات، بنابراین ما برای اینکه بتوانیم جایگاه مناسبی را کسب کنیم باید محتوای ارزشمند و مناسب با نیاز مشتری تولید کنیم.

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هفت =

مطالب مرتبط

مواردی که باید هنگام خرید هاست و دامین در نظر بگیرید

به فضایی در اینترنت که میزبان وب سایت شما است هاست گفته شده که شما در این ...
تیم تحریریه عصرینو
۳۰ آبان ۱۳۹۹
طراحی سایت

نکات کلیدی طراحی سایت به کمک وردپرس

 با ورود اکثر کسب و کارها و مشاغل به شبکه جهانی گوگل، شیوه تجارت و درآمدزایی تغییرات ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۳ شهریور ۱۴۰۲
لوگو چیست

لوگو چیست؟

لوگو چیست؟   لوگو یک نماد و یا یک نشانه است که می‌تواند نشانگر آرم و برند شما ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۵ مرداد ۱۳۹۹