جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

قیمت سئو و تعرفه‌های بهینه‌سازی سایت

تیم تحریریه عصرینو
۱۵ مهر ۱۳۹۹

صاحبان کسب و کار برای پیشرو بودن در رقابت تنگاتنگ دیجیتال مارکتینگ، ناگزیر به صرف وقت و هزینه برای بالا بردن رتبه سایت خود هستند. از این جهت تعرفه‌ها و قیمت سئو از موضوعاتی است که دغدغه بسیاری از صاحبان کسب و کار است. در این مقاله ضمن توضیحاتی درباره سئو به بررسی قیمت سئو خواهیم پرداخت.

سئو چیست و چه اهمیتی دارد؟

روزانه میلیون‌ها کاربر در اینترنت به جستجو موضوعات مورد نظر خود می‌پردازند و در این میان، هزاران و گاه میلیون‌ها وبسایت مطالبی مرتبط با موضوع جستجو شده توسط کاربر وجود دارند. اما موتورهای جستجو برای نمایش آن‌ها به کاربر، این حجم عظیم سایت‌های مختلف را با چه معیاری اولویت‌بندی می‌کنند؟

قطعا این اولویت‌بندی‌ها به طور تصادفی نیست. اینجاست که موضوع سئو مطرح می‌شود.سئو (SEO) کوتاه شده عنوان (Search Engine Optimization) به معنای بهینه‌سازی موتور جستجو است. با توجه به اینکه اغلب کاربران اینترنتی از گوگل استفاده می‌کنند، ملاک سئو قوانینی است که گوگل در این‌باره وضع کرده است.

گوگل :

گوگل بر اساس معیارهایی به سایت‌ها رتبه‌ای اختصاص می‌دهد. رقابت سایت‌هایی که موضوعات مشترک دارند یا خدمات مشترکی را ارائه می‌دهند، ظاهر شدن در صفحه اول گوگل است. بنابراین تمام تلاش مدیران سایت‌ها برای دریافت رتبه بالاتر از گوگل است.

انواع سئو

انواع سئو

سئو کلاه سفید:

زمانی که شما تمام و کمال تابع اصول و معیارهای گوگل باشید و صداقت به خرج دهید و سعی نکنید قوانین گوگل را دور بزنید، اصطلاحا از سئو کلاه سفید استفاده کرده‌‌اید. سئو کلاه سفید، بهترین راه‌ برای پایداری کسب و کار است.

سئو کلاه سیاه:

این مدل سئو، بر پایه ضعف الگوریتم‌ها استوار است. به این معنا که سئوکار با توجه به ضعف‌های گوگل، سعی در دور زدن آن دار‌د. اما با توجه به اینکه گوگل روز به روز هوشمندتر می‎شود، پس از مدتی متوجه اینگونه نقض قوانین‌ها شده و عاملان آن را جریمه می‌کند. پس ضمن غیر اخلاقی بودن این کار، ریسک بالایی نیز خواهد داشت.

سئو خاکستری:

در این روش سئو، ممکن است برخی از قوانین گوگل نقض شود ولی منجر به جریمه گوگل نشود. هر چند ریسک این نوع بهینه‌سازی به اندازه سئو کلاه سیاه نیست، ولی به هر حال خطراتی نیز دارد.

بیشتر بخوانید: معرفی اصول سئو به همراه انواع تکنیک های سئو سایت

نگاهی بر تعرفه‌ها و قیمت سئو

 

قیمت سئو

 

حال با مقدمات بالا، برمی‎‌گردیم به محوراصلی مقاله یعنی قیمت سئو. احتمالا شما که ای مقاله را می‌خوانید، قصد دارید سایت خود را بهینه‌سازی کنید و می‌خواهید از قیمت سئو آگاه شوید.

قیمت سئو با توجه به نوع خدماتی که دریافت می‌کنید متفاوت خواهد بود. سئو سایت، از نوع داخلی و خارجی انجام می‎شود.

سئوی داخلی، رعایت استانداردهایی است که باید در خود سایت رعایت شود. سئوی خارجی نیز رعایت استانداردهای لازم برای دریافت رتبه بهتر از گوگل تعریف می‌شود. به طور کلی چهار نوع قیمت‌گذاری برای سئو مطرح است:

  • قیمت سئو ساعتی

در این نوع از بهینه‌سازی سایت، کارشناسان سئو، به صورت ساعتی به شما خدمات ارائه می‌دهند و با توجه به تعداد ساعاتی که برای سایت شما وقت گذاشته‌اند، قیمت سئو، در حدود 100 الی 300 هزار تومان در سال 99 دریافت خواهد بود.

در این روش، معمولا فقط مشاوره دریافت می‌کنید وبه اندازه نیاز خود از مشاوران کمک می‌گیرید.  در صورتی که کسب و کار کوچکی دارید و قصد دارید بهینه‌سازی سایت را به دست خودتان انجام دهید، این روش گزینه مناسبی است. به لحاظ هزینه، این روش مقرون به صرفه است.

  • قیمت سئو ماهانه

این روش بهینه‌سازی سایت نسبت به روش قبل هزینه بیشتری را به شما تحمیل خواهد کرد. در این روش، تیمی از متخصصان سئو، با شما قرادادی چند ماهه امضا می‌کنند و سایت شما را نه فقط از یک جنبه خاص(مثلا یک کلمه کلیدی خاص) بلکه از جهات مختلف بهینه‌سازی می‌کنند و رتبه سایت را بالا می‌برند.

قیمت سئو ماهانه در سال 99 بین یک و نیم میلیون تا ده میلیون در ماه متغیر است. در انتخاب تیم بهینه‌سازی دقت کافی  را اعمال کنید.  سوابق کاری و نمونه‌کارهای آن‌ها را بررسی کنید. به یاد داشته باشید در این روش قرار است هزینه نسبتا زیادی را پرداخت کنید.

در صورتی که از تیمی مجرب و کارآزموده استفاده نکنید، ممکن است متحمل ضرر و زیان شوید. بازدهی و نیز پایداری این مدل بهینه‌سازی از نوع بلندمدت است. این روش بهینه‌سازی برای کسب و کارهای متوسط به بالا مناسب است. واضح است که سئو ماهانه با توجه به بالا بودن قیمت آن، برای کسب و کارهای کوچک مناسب نیست.

  • قیمت سئو پروژه‌ای

این روش‌ از بهینه سازی سایت، مبتنی بر مشخص کردن اهداف خاص، برای سایت است. این اهداف می‌توانند شامل بالا بردن میزان بازدید از سایت، افزایش میزان فروش محصولات، افزایش رتبه سایت و مانند آن باشد. پس از مشخص شدن اهداف، قیمت انجام پروژه اعلام می‌شود.

از مزایای این روش نیز همین مشخص شدن قیمت سئو است. چرا که دیگر نگران هزینه‌های اضافی نخواهید بود. قیمت سئو پروژه‌ای، تابع مدت زمان انجام پروژه و اهداف مشخص شده است. بنابراین نمی‌توان قیمت ثابتی برای آن در نظر گرفت.

  • قیمت سئو کلمات کلیدی

این روش بهینه‌سازی سایت، بر اساس تمرکز بر کلمات کلیدی است. به این معنا که هدف اصلی از بهینه‌سازی، نمایش سایت در صفحه اول گوگل برای کلمات کلیدی خاص است. قیمت سئو کلمات کلیدی ممکن است بسیار بالا باشد. به عنوان مثال یک میلیون تومان برای هر کلمه کلیدی در سال 99. این روش بهینه‌سازی، علی رغم قیمت سئو بالا، پایداری کمی دارد.

چرا که با توجه به رقابت شدید، برای ماندگاری در صفحه نخست گوگل پس از مدت حدودا شش ماه باید بهینه‌سازی را مجددا انجام دهید و هزینه‌های دیگری را متحمل شوید.

قیمت سئو کلمات کلیدی

سخن آخر

قیمت سئو تابع عوامل متعددی است و می‌توان گفت تقریبا فرمول خاصی ندارد. با توجه به حجم کار و هدف شما از بهینه‌سازی سایت و نیز روش بهینه‌سازی، قیمت سئو متفاوت است.

بنابراین اگر شخصی در همان وهله اول، بدون تحقیق میدانی قیمت مشخصی را برای بهینه‌سازی سایت شما بدهد، باید بیشتر تامل کنید.

در این مقاله به چهار روش سئو اشاره کردیم. شما با توجه به نوع کسب و کار خود و میزان بودجه‌ای که قرار است خرج کنید، می‌توانید یکی از چهار روش بالا را انتخاب کنید.

قیمت سئو

 

 

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

مطالب مرتبط

طراحی انواع وب سایت با اصول سئو

طراحی انواع وب سایت با اصول سئو| مزیت و کارایی

سایت های اینترنتی به دو دسته تقسیم می شوند، دسته اول سایت استاتیک و دسته دوم طراحی ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۱ مهر ۱۴۰۰

چرا به طراحی سایت شرکتی نیاز داریم؟ – شرح وظایف و کاربردهای یک سایت شرکتی حرفه ای

وب سایت شرکتی، ارائه با کیفیت و کاملی از خدمات و ماهیت یک شرکت در اینترنت است.اهداف ...
نویسنده
۰۸ تیر ۱۴۰۲
بازاریابی دیجیتال

اهمیت استفاده از بازاریابی دیجیتال

اهمیت استفاده از بازاریابی دیجیتال به قدری زیاد است، که معمولا برای رشد کسب و کارهای کوچک هم ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۳ اسفند ۱۴۰۰