جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

شبکه های اجتماعی چه تاثیراتی بر سئو دارند

تیم تحریریه عصرینو
۱۷ فروردین ۱۳۹۹

شبکه های اجتماعی چه تاثیراتی بر سئو دارند

در این مقاله از سایت عصری نو قصد این را داریم که برای شما درباره اینکه شبکه های اجتماعی چه تاثیراتی بر سئو دارند صحبت کنیم. شبکه‌های اجتماعی تاثیر به سزایی بر سئو سایت دارند که ما در مطلب این تاثیرات را بیان خواهیم کرد و نقش رسانه ها در بهبود شرایط را توضیح خواهیم داد در نتیجه با ما همراه باشید .

از زمانی که انسان ها گرد یک آتش می نشستند و با هم حتی به زبان اشاره صحبت می کردند شبکه های اجتماعی به وجود آمد. در واقع شبکه اجتماعی از زمانی که انسان‌ها با زبان اشاره با یکدیگر صحبت می‌کردند و دور یک آتش با یکدیگر جمع می‌شوند به وجود آمد .

شبکه های اجتماعی چه تاثیراتی بر سئو دارند؟

اما امروزه معنای شبکه اجتماعی کاملا متفاوت است ، در حقیقت امروزه به ارتباطات تکنولوژیک که بر پایه اینترنت هستند شبکه اجتماعی گفته‌ می‌شود . این محیط را می‌توان به محیطی که کاربران و افراد زیادی را در سراسر جهان به هم متصل می‌کند و باعث برقراری ارتباط میان آن ها می‌شود تعبیر کرد . در این شبکه‌ها علاوه بر بعد نرم ‌افزاری ، بعد سخت افزار هم نقش به سزایی دارد نظیر لپ تاپ ، موبایل ، تبلت و … .

جان بارنز در دهه ۵۰ میلادی مفهوم کلی شبکه‌های اجتماعی را در حوزه جامعه شناسی بیان کرد . با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ، تکنولوژی های مبتنی بر وب به شکل کامل تر خود که امروزه آن را مشاهد می‌کنید رسیده است .

بیشتر بخوانید: یادگیری طراحی سایت از صفر تا آخر!

شبکه‌های اجتماعی محبوب کدام اند؟

در این قسمت شبکه های اجتماعی معروف اینترنتی را برای شما گردآوری کرده‌ایم که مختصر به توضیح هرکدام می‌پردازیم . شبکه‌ها و محیط هایی که در زیر از آن ها نام برده شده است تعداد زیادی کاربر فعال دارند .

البته لازم به ذکر است که هدف طراحی هر از این شبکه‌های اجتماعی با یکدیگر متفاوت بوده است اما نکته ای که در تمام آنها جلب نظر می کند استفاده از جنبه های تبلیغاتی در آنهاست .

این رسانه های اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی با به وجود آوردن تاثیر بر بازدید طبیعی برای یک سایت و افزایش ترافیک آن موجب ارتقا رتبه سایت در گوگل و بهبود وضعیت سئو سایت می شوند .

طراحی هرکدام از این شبکه‌ها با هدف های مختلف بوده اما از نظر جنبه تبلیغاتی همه این شبکه ها جلب توجه می‌کنند و بسیاری ار کاربران به دلیل جنبه تبلیغاتی از آن‌ها استفاده می‌کنند .

این شبکه ها باعث ارتقا و بالا رفتن رتبه سایت در گوگل و بهبود وضعیت سئو سایت می‌شود زیرا همواره باعث افزایش ترافیک و همین طور افزایش طبیعی بازدید یک سایت می‌شوند  .

شبکه های اجتماعی چه تاثیراتی بر سئو سایت دارند ؟

اکنون تاثیرات هر یک از شبکه‌های اجتماعی بر سئو سایت را برای شما بازگو می‌کنیم .

از دیگر مقالات ما می توان به چه قوانین جدیدی به اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ اضافه شده است؟ اشاره کرد

تاثیرات رسانه و شبکه اجتماعی فیسبوک بر سئو سایت :

از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی در نظر کاربران می‌توان به فیسبوک اشاره کرد . فیسبوک در سال ۲۰۰۴ پا به عرصه نهاد از این شبکه ۱٫۶ میلیارد کاربر در کمتر از ۱۵ سال استفاده کردند . طبق آمار بدست امده بیشتر از ۲ میلیون کسب و کار اینترنتی در این شبکه‌ بصورت مجازی تبلیغات خود را انجام می‌دهند که می‌توان گفت به بستر کسب و کارهای موفقی بوده‌اند .

در فیسبوک شما قادر خواهید بود ویدیو ، عکس و متن اشتراک گذاری کنید در واقع این شبکه اجتماعی بر محور محتوا و عکس و فیلم ساخته شده است .

شما  قادر خواهید بود کاربران بسیار زیادی را به سمت سایت خود جذب کنید ، فقط کافی است لینک سایت خود را در فیسبوک ثبت کنید با این کار بک لینک سایت خود را هم تقویت می‌کنید .

تاثیرات شبکه اجتماعی یوتیوب بر سئو :

در بین رسانه‌های موجود یوتیوب از نظر اشتراک ویدیو و تصویر بزرگترین رسانه است در واقع می‌توان گفت پرکاربرد ترین وب اشتراک ویدیو و تصاویر است .

این شبکه را بعد از چند سال فعالیت در همان اولین سال‌های ابتدایی کار خود گوگل خریداری کرد که امروزه غالب بر ۲ میلیارد کاربر فعال ددر سراسر دنیا در آن مشغول فعالیت هستند .

امروزه یکی از تاثیر گذارترین روش سئو و تبلیغات استفاده از ویدیو مارکتینگ می‌باشد .  با توجه به این گفته نقش پررنگ یوتیوب در این زمینه با عنوان شبکه اجتماعی که در زمینه ویدیو جز پرمخاطب ترین هاست را بهتر درک می‌کنید .

در واقع تاثیر یوتبوب بر سئو به این گونه است که شما با اشتراک گذاری ویدیو در این شبکه در قدم اول مخاطب را جذب می‌کنید . بعد از آن بوسیله درج لینک سایت خود در قسمت توضیحات و یا این که بر روی ویدیو خود مخاطب را تشویق به بازدید از سایت خود می‌کنید .

این نکته را به خاطر داشته باشید که فقط و فقط بازدید طبیعی از سایت شما باعث بهینه سازی بهتر سایتتان می‌شود .

تاثیرهای شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام بر روی سئو :

اینستاگرام  یکی دیگر از شبکه هایی اجتماعی است که کاربران زیادی را در فضای مجازی به خود جذب کرده است .

در حقیقت اینستاگرام شبکه‌ای با قابلیت اشتراک گذاری ویدیو ، تصویر و متن می‌باشد .

با گوشی تلفن همراه می‌توان این شبکه اجتماعی را در دسترس داشته باشید .

همچنین می‌توانید از نسخه ویندوز ان استفاده کنید که نسخه ویندوز با نصب پلاگین بر اکسپلورر را می‌توانید فعال سازید .

در این شبکه اجتماعی تبلیغات زیادی وجود دارد از کوچکترین و ارزان ترین کالا تا گران ترین و بزرگ ترین کالا ها .

در این اپلیکیشن تعداد بسیار زیادی کسب و کار وجود دارد که برای برای معرفی خدمات و محصولات خود و فروش آن ها از آن استفاد می‌کنند .

یکی از دلایل افزایش تبلیغات در اینستاگرام است که تعداد زیادی از پست های منشتر شده در شبکه اجتماعی اینستاگرام تا چندین میلیون بازدید دارند و همین امر باعث باروری تبلیغات در این شبکه اجتماعی محبوب شده است .

برای بهتر نتیجه گرفتن از تبلیغات در شبکه اجتماعی اینستاگرام کافی است اکانت اینستاگرام خود را به یک اکانت بیزینسی تبدیل کنید برای این کار اکانت اینستاگرام خودتان را به اکانت فیسبوک تان متصل کنید .

لینکدین چه تاثیراتی روی سایت دارد ؟

از شبکه‌های اجتماعی نخصصی در کسب و کار می‌توان به لینکدین اشاره کرد .

در واقع می‌توان گفت از محبوب‌ترین و بزرگ ترین پلتفرم کسب و کار اینترنتی است .

این شبکه اجتماعی بر محور محتوا بناست ، علاوه بر این که جزئی از زیر مجموعه های گوگل به شمار می‌آید ، برای گوگل داری اهمیت ویژه‌ای است و درنتیجه تاثیر مطلوبی بر سئو دارد .

برای قرار گرفتن در نتایج جستجوی گوگل فقط کافی ست در لینکدین محتوای خود را منتشر کنید .

یکی از عوامل مهم در بهبود رتبه و شرایط یک وب سایت می‌توان به دریافت یک لینک از این سایت اشاره کرد ، در واقع بهتر است برای بهبود رتبه و برای سایت خود این کار را در لیست قرار بدهید .

شبکه های اجتماعی ایرانی :

آپارات مانند یوتیوب عمل می‌کند به شما قابلیت اشتراک گذاری ویدیو همراه با درج لینک سایتتان برای نمایش دادن به کاربران را می‌دهد .

یکی از سایت‌های برتر در زمینه دریافت بکلینک طبیعی و قدرتمند با تمامی قابلیت‌های ارسال کلیپ ، تصویر و نمایش متن در ایران سایت کلوب است .

از دیگر شبکه‌های اجتماعی با تاثیر بالا و نقش مهم در سئو که روش سفید دارند می‌توان به توئیتر ، رددیت ، پنزو و ….. اشاره کرد .

دو سایت ایرانی و عالی برای افزایش بازدید طبیعی سایتتان ، سایت‌های آپارات و کلوب هستند .

تاثیرات شبکه‌های اجتماعی بر سئو

به منظور بهبود سئو سایت می‌توانید از مزایای نظیر اشتراک گذاری ویدیو ، اشتراک تصویر ، دریافت بک لینک ، تولید محتوا ، تبلیغات بهره ببرید .

موارد ذکر شده بخشی از سئو خارجی نیز محسوی می‌شوند که جز فاکتورهای اصلی یک سایت و همچنین سبب اعتبار بخشی به وب سایت می‌شود .

با توجه به گفته‌ها حالا می‌توان نتیجه گیری کرد که فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی موجب تاثیر مثبت در سئو سایتتان می‌شود  .

یکی دیگر از راه‌های بدست آوردن ترافیک و بازدید بالا برای سایتتان معرفی سایت خود به تعداد بسیار زیادی از کاربران است .

برای کاهش هزینه‌های بهینه سازی خارجی فقط کافی است در شبکه‌های اجتماعی به جهت تبلیغات فعالیت کنید . از این حسن می‌توان بعنوان یک مزیت نام برد .

برای نتیجه گیری درست باید وقت درستی را برای حضور در این شبکه‌ها و انجام فعالیت و تبلیغات صرف کنید . همچنین می‌توانید برون سپاری کنید . در این زمینه می‌توانید روی مجموعه ما حساب کنید ما یاری رسان شما خواهیم بود و همواره به شما پشتیبانی می‌دهیم .

گوگل در رابطه با تاثیر شبکه شبکه اجتماعی بر سئو سایت چه نظری دارد ؟

گوگل تا به کنون درباره تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو سایت نظر خاصی ارائه نکرده است . اما در پاسخ برخی از کاربران که این سوال را مطرح کرده‌اند این گونه پاسخ داده است که ؛ ” از دید گوگل شبکه‌های اجتماعی هیچ گونه تاثیری بر سئو سایت تان ندارد . “

شاید این جمله درست است .  گرچه برای رسانه‌های اجتماعی نمی‌توان تاثیر مستقیمی در سئو گذاشت ولی به صورت غیر مستقیم می‌توان باعث افزایش بازدید و ترافیک سایت شد ، در این صورت به صورت خودکار از سمت گوگل به وب سایت امتیاز مثبت تعقل می‌گیرد و این امر سبب بهبود عملکرد سایت در رتبه بندی ها می‌شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

مطالب مرتبط

مسیر یادگیری طراحی سایت

یادگیری طراحی سایت از صفر تا آخر!

یکی از ملزومات هر کسب و کار­ آنلاینی، داشتن یک وب سایت حرفه ای است. به همین ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۹ مرداد ۱۴۰۲
طراحی اپلیکیشن آموزشی

طراحی اپلیکیشن آموزشی چه کاربردی دارد

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی راحت به اینترنت ، بیش از 90 درصد از افراد دارای ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۵ مرداد ۱۳۹۹

کارت ویزیت

هر آنچه که باید در مورد کارت ویزیت بدانید کارت ویزیت در واقع تصویر کلی از تجارت فرد ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۱ شهریور ۱۳۹۹