جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تولید محتوا پیلار و کلاستر

تیم تحریریه عصرینو
۲۶ بهمن ۱۴۰۰
تولید محتوا پیلار و کلاستر

در تولید محتوا پیلار و کلاستر کلمات کلیدی را با دقت بالا و تحقیق قبلی انتخاب می کنید. در تولید محتواهای خود نظم خاصی را رعایت می کنید. تلاش می کنید تا تعداد کلمات در وب سایت شما کم تر 1000 کلمه باشند و عناوین دلنشین و مخاطب پسند انتخاب می کنید.

تمامی داده ها و اطلاعات شما بکر و دست اول هستند و با تمامی این موارد، میزان بازدید و ترافیک سایت شما ثابت است و تغییری نمی کند.

شاید با خود بگویید که این مشکل فقط مربوط به شماست اما شرکت ها و وبسایت های بسیار بزرگ و مشهور نیز با این مشکل روبرو هستند و در فکر چاره ای برای حل آن می باشند.

مشکل اصلی مربوط به موتور جستجوی گوگل است چرا که قوانین مربوط به سئو (SEO) را تغییر داده است. هنوز هم کیفیت بالای محتوا و انتخاب کلمات کلیدی در سئو وب سایت شما موثر هستند.

گوگل با توجه به محتواهای فراوانی که در فضای وب وجود دارند، می خواهد بداند شما در موضوعی که مطلب برای منتشر نموده اید مرجع هستید.

بهترین راه برای رعایت نموده این قانون جدید گوگل، تولید محتوا ها در صفحات ستونی و دسته های موضوعی مختلف یا همان تولید محتوا پیلار و کلاستر می باشد.

تولید محتوا پیلار و کلاستر

احتمالا با خود می گویید که منظور از پیلار و کلاستر چیست؟

پیلار یا صفحه ستونی، یک نمایی کلی از موضوع مورد نظر در صفحه وب سایت شماست.

کلاستر یا خوشه موضوعی نیز مجموعه ای از مقالات  و صفحه های مرتبط است که پیرامون موضوع شما درون وب سایت، تقسیم و متمرکز شده اند.

پیلار ها به محتواهای مربوط به کلاستر ها  و کلاستر ها نیز به پیلار ها پیوند دارند و این رابطه دوطرفه می باشد.

در نهایت این ویژگی در تولید پیلار و کلاستر ها سبب بالا رفتن کیفیت محتواهای تولیدی شما شده و ارزشمندی آن را به خواننده خود منتقل می نماید و در آخر نیز گوگل را در رابطه با مرجع بودن وب سایت شما اقناع می نماید.

در ادامه به نکته های مربوط به تولید پیلار و کلاستر ها درون هر وب سایت که مورد نیاز شما خواهد بود خواهیم پرداخت.

نکات حائز اهمیت در تولید محتوا پیلار و کلاستر

رویکرد جدید در سئو

در سالیان گذشته و به خصوص سال های پیش از 2015 ، کلمات کلیدی در راهبرد های سئو حرف اول را می زدند اما در طی آمار هایی که در سال های اخیر منتشر شده است، در حدود 64% از مخاطبان از عبارت های بیشتر از چهار کلمه برای جستجوس محتوای مورد نظر خود استفاده می نمایند.

بنابراین آمار، کاربران برای محتواهای مد نظرشان از کلمه کلیدی استفاده نمی کنند و تمایل دارند تا از جزئیات بیشتری برای دست پیدا کردن نتیجه مورد نظر خود استفاده نمایند.

خوشبختانه گوگل نیز با تغییر سلایق کاربران، استراژی ها و قوانین خود را نیز تغییر می دهد و سازگاری پیدا می کند.

فضایی را تصور کنید که اطلاعات و داده های آن فقط بر اساس موضوع مرتبط شده اند و در فضای ابری رها شده اند و برای یافتن آن ها بایستی از کلید واژه خاصی استفاده نمایید.

حال در مقابل این وضعیت، مجموعه ای از داده ها را دارید که در دسته بندی های خاص به یکدیگر پیوند داده شده اند و با جستجوی موضوعی خاص، به تعداد بیشتری از اطلاعات مرتبط با موضوع مورد نظر خود دست پیدا می کنید.

بدون شک دومین وضعیت از نظر جستجوگران بیشتر مورد پسند می باشد.

بارعایت نکات مربوط به تولید محتواپیلاروکلاستر چه مزایایی راکسب می کنیم؟

  • بهبود در رتبه بندی سئو: زمانی که یک پیلار در کلاستر وب سایت شما عملکرد مطلوبی دارد، سبب می شود تا در جستجو های گوگل نیز در رتبه های بالاتری نمایش داده شوید.
  • تجربه کاربری بهتر : صفحات ستونی (پیلار) و دسته های موضوعی ( کلاستر) منظم به کاربر امکان این را می دهد تا اطلاعاتی جامعی را در مورد یک موضوع بداند بدون اینکه به سایت های دیگر رجوع نماید.
  • افزایش اعتماد و اعتبار: با ارائه اطلاعات جامع در مورد موضوعات مختلف به کاربران خود، سبب جلب اعتماد ایشان به خود می شوید و وب سایت شما به عنوان یک منبع معتبر و مرجه شناخته می شود.
  • کمک به افزایش فروش تیم فروشنده: دسته بندی های مناسب موضوعات در صفحات ستونی سبب جذب مشتری و راحت تر بودن کار تیم پشتیبانی و فروش گردد.

وب سایت های بسیار بزرگ و شناخته شده در سطح فضای وب، با استفاده از این نکته در مورد تولید محتوا پیلار و کلاستر ها رتبه بندی خود را در سئو موتور جستجوی گوگل حفظ می نمایند و میزان بازدیدکنندگان خود را نیز به مرور افزایش می دهند.

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 7 =

مطالب مرتبط

طراحی سایت رسپانسیو چگونه است و اهمیت رسپانسیو بودن سایت چیست

سایت رسپانسیو به سایتی گفته می‌شود که با ابعاد صفحه نمایش دستگاه‌های مختلف مانند رایانه، تبلت وگوشی ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۷ آبان ۱۳۹۹
طراحی سایت اینترنتی

چگونگی طراحی سایت اینترنتی

با رشد و پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز شما دیگر نیاز به فراگیری علوم مختلف اعم از ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۲ شهریور ۱۳۹۹
هدف از جست و جوی کاربران

شناخت هدف کاربران از جست و جو؛ کلید سحرآمیز برای بهبود رتبه سئو و جذب ترافیک با کیفیت

شاید شما مقالات و ویدیو های آموزشی در مورد سئو سایت به مفهوم هدف کاربران از سرچ، ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۵ تیر ۱۴۰۲