جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

نحوه تنظیم استراتژی محتوا جهت قوی سازی محتوا

تیم تحریریه عصرینو
۲۸ دی ۱۴۰۰
تنظیم استراتژی محتوا

تنظیم استراتژی محتوا در حقیقت نوعی دیدگاه جامع و کاربردی است که اهداف اصلی تولید محتوا را با محتوا اصلی تطبیق می دهد. به عبارتی دیگر استراتژی محتوا اغلب به منظور نظارت بر محتوا و تولید متن کاربردی و مفید برای کاربران مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین یکی از اصلی ترین کارهایی که در هنگام تولید محتوا باید در نظر گرفته شود، تنظیم استراتژی محتوا است که موجب تقویت متن شما می شود. از طرفی باعث می شود تا محتوا با استفاده از زمان بندی منظم تولید شده و در اختیار مخاطب قرار گیرد. 

نکاتی که هنگام تنظیم استراتژی محتوا باید مورد توجه قرار گیرند:

  1. تعریف اهداف اصلی: به طور کلی هر محتوا مطابق با هدف خاص و مشخصی تهیه می شود که به خوبی باید در نظر گرفته شود. این اهداف اغلب به منظور بهبود رتبه سایت مورد نظر در موتورهای جستجو گوگل تعیین شده و نویسنده باید با استفاده از تنظیم استراتژی محتوا، بهترین راه را برای تحقق اهداف محتوا انتخاب کند.
  2. شناخت مخاطب هدف: استراتژی محتوا در حقیقت زمانی تاثیرگذار است که با هدف هدف اصلی مخاطب تطابق داشته باشد. به عنوان مثال نویسنده می تواند با بررسی محتواهای سایت های پربازدید و بازدید از شبکه های اجتماعی، اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنند. از طرفی شناخت نحوه تنظیم استراتژی محتوا موجب تقویت محتوا می شود.
  3. تمرکز روی تخصص اصلی محتوا: استفاده از محتواهای تکراری و غیر کاربردی در حقیقت هیچ فایده ای ندارند چرا که به دلیل تکراری بودن، در صفحات موتور جستجو دیده نمی شوند. همچنین استفاده از یک مضمون جامع و محتوا جدید و کاربردی باعث می شود تا محتوا شما همیشه قابل استفاده باشد. بنابراین یکی از راه های تنظیم استراتژی محتوا، تمرکز روی تخصص یا هدف اصلی محتوا و تولید محتوا جدید می باشد.
  4. ارزیابی نتایج: ارزیابی نتایج در حقیقت یکی از مهم ترین مواردی است که پس از تولید محتوا باید انجام شود چرا که تولید محتوا بدون ارزیابی نتایج موجب کاهش میزان سودمند بودن محتوا می شود. بنابراین جهت تنظیم استراتژی محتوا و تهیه محتوا کاربردی، باید شناخت کاملی نسبت به علاقه مخاطب، متن مفید، متن غیر کاربردی و دلایل نارضایتی مخاطب از محتوا پیدا کنید.5.ایجاد سئو قوی در محتوا: نویسنده بهتر است محتوایی تهیه کند که مخاطبان هدف اصلی خود را به راحتی در محتوا پیدا کرده و چگالی کلمات کلیدی را به خوبی در متن مشاهده کنند. از طرفی محتوا شما باید دارای سئو قوی باشد تا در موتورهای جستجو گوگل به راحتی مشاهده شود. تنظیم استراتژی محتوا و استفاده از قوانین سئو موجب ایجاد تعامل میان مخاطب و محتوا می شود.

مزایای استفاده ازتنظیم استراتژی محتوا:

– به نویسنده کمک می کند تا محتوایی کاربردی و مطابق با اهداف و شخصیت مخاطبان تهیه کند.

– بهره گیری از این تکنیک موجب متمایز ساختن محتوا شما از سایر محتواهای موجود در وب سایت ها می شود.

– استراتژی محتوا موجب تولید مطالب مفیدی می شود که به فروش محصولات و خدمات مورد نظر نیز کمک می کند.

–  از اتلاف وقت و انرژی نویسنده یا تیم تولید محتوا جلوگیری می کند.

تنظیم استراتژی محتوا و تهیه محتوا کاربردی باعث می شود تا کسب و کارها به یک منبع قابل اعتماد تبدیل شوند.

– با توجه به اهداف اصلی و تمرکز بر نیاز مخاطب، باعث می شود تا محتواهایی متناسب با انواع کسب و کارها تولید شوند.

– استراتژی صحیح محتوا موجب جلب توجه مشتریان به سمت تیم تولید محتوا شما می شود.

در نظر گرفتن اهداف مخاطب برای محتوا

بیشتر بدانید:استراتژی محتوایی و ضرورت وجود آن

کلام آخر:

بنابراین تهیه و تنظیم استراتژی محتوا امر پیچیده ای نبوده و تنها ملزم به شناخت مراحل مناسبی است. برای افزایش میزان تاثیرگذاری محتوا بهتر است ابتدا اهداف و نیاز مخاطب را به خوبی مورد بررسی قرار داده و سپس محتوایی مطابق با این اهداف تهیه کنید. همچنین محتوا شما باید دارای سئو قوی بوده و برای مخاطب جامع و کاربردی باشد. از طرفی شخصی که جهت تولید محتوا استراتژی مشخص می کند، باید توانایی مدیریت محتوا و زمان بندی منظم را داشته باشد. با بهره گیری از این موارد می توانید محتوا با کیفیت و مفیدی تهیه کرده و نظر مشتریان بسیاری را به خود جلب کنید.

بیشتر بدانید:چه قوانین جدیدی به اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ اضافه شده است؟

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

مطالب مرتبط

سئو کار

سئوکار کیست و باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

سئو چیست و سئوکار کیست؟ واژه‌ی سئو (SEO) کوتاه‌شده‌ی عبارت بهینه‌سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) است و ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۸ مرداد ۱۳۹۹
تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام

شاید شما هم جزء کسانی باشید که در حال تبلیغات کردن در برخی برنامه ها (مانند تویتر، ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۵ مرداد ۱۳۹۹

سایت شرکتی و مزایای داشتن سایت اینترنتی برای شرکت‌ها

 امروزه اعتبار هر شرکتی (چه کوچک و چه بزرگ و چه خصوصی و چه دولتی)،  در نحوه ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۴ مهر ۱۳۹۹