جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

بررسی تفاوت سئو داخلی و خارجی جهت تهیه محتوا

تیم تحریریه عصرینو
۱۸ دی ۱۴۰۰
تفاوت سئو داخلی و خارجی

سئو در حقیقت به معنای بهینه سازی موتور های جستجوی گوگل بوده و به منظور افزایش رتبه بازدید سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین سئو در دو نوع داخلی و خارجی تقسیم بندی می شود ولی با بررسی تفاوت سئو داخلی و خارجی جهت تهیه محتوا متوجه می شوید که هر کدام ملزم به رعایت استراتژی ها و ویژگی های مشخص و منظمی می باشند.

کاربرد سئو داخلی:

یکی دیگر از مواردی که بر بالا بردن امتیاز و اعتبار یک سایت تأثیر مثبت می گذارد، سئو خارجی است. سئو خارجی شامل اقداماتی است که خارج از صفحه اصلی سایت انجام می شوند تا میزان بازدید سایت افزایش یابد. به عنوان مثال استفاده از روش تبلیغات توسط ابزار های گوناگون مانند شبکه های اجتماعی به شما کمک می کند تا به بالا رفتن رتبه سایت خود در موتور های جستجو کمک کنید. بنابراین با بررسی تفاوت سئو داخلی و خارجی به این امر پی می بریم که سئو خارجی تنها از طریق قرار دادن لینک یک سایت در وب های مختلف و تبلیغات قابل انجام می باشد. از طرفی موتور جستجوی گوگل با مراجعه به شبکه ارتباط تمام لینک ها، کیفیت محتوا های موجود در یک سایت را مورد سنجش قرار داده و لینک با ارزش تر به کسب رتبه بهتر برای سایت کمک می کند. به عبارتی دیگر بنا بر تفاوت سئو داخلی و خارجی، اگر یک سایت از لینک ارتباطی، اعتبار و اعتماد بالا تری برخوردار باشد، رتبه بالا تری در موتور های جستجو دریافت می کند چرا که الگوریتم های گوگل در موتور های جستجو اغلب در حال تغییر هستند.

کاربرد سئو خارجی:

یکی دیگر از مواردی که بر بالا بردن امتیاز و اعتبار یک سایت تأثیر مثبت می گذارد، سئو خارجی است. سئو خارجی شامل اقداماتی است که خارج از صفحه اصلی سایت انجام می شوند تا میزان بازدید سایت افزایش یابد. به عنوان مثال استفاده از روش تبلیغات توسط ابزار های گوناگون مانند شبکه های اجتماعی به شما کمک می کند تا به بالا رفتن رتبه سایت خود در موتور های جستجو کمک کنید. بنابراین با بررسی تفاوت سئو داخلی و خارجی به این امر پی می بریم که سئو خارجی تنها از طریق قرار دادن لینک یک سایت در وب های مختلف و تبلیغات قابل انجام می باشد. از طرفی موتور جستجوی گوگل با مراجعه به شبکه ارتباط تمام لینک ها، کیفیت محتوا های موجود در یک سایت را مورد سنجش قرار داده و لینک با ارزش تر به کسب رتبه بهتر برای سایت کمک می کند. به عبارتی دیگر بنا بر این تفاوت، اگر یک سایت از لینک ارتباطی، اعتبار و اعتماد بالا تری برخوردار باشد، رتبه بالا تری در موتور های جستجو دریافت می کند چرا که الگوریتم های گوگل در موتور های جستجو اغلب در حال تغییر هستند.

بررسی تفاوت سئو داخلی و خارجی:

به طور کلی سئو داخلی به معنای بار گذاری مطالب گوناگون در سایت های مختلف است که این مطالب باید مخاطب پسند بوده و از قاعده مشخصی پیروی کنند. به عنوان مثال محتوا باید از تصاویر با کیفیت، متن غیر تکراری و عنوان های جذاب برخوردار باشد تا توجه مخاطبان بسیاری را به سایت جلب کند. از طرفی این تفاوت به این معنا نیست که این دو مقوله از هدف واحدی پیروی نمی کنند چرا که هدف اصلی هر دو، افزایش اعتبار و رتبه یک سایت در موتور های جستجو می باشد. سئو داخلی به صورت مستقیم با استفاده از محتوا یونیک و طراحی جذاب سایت، به جذب مخاطب و بهبود رتبه سایت کمک می کند ولی  سئو خارجی با بهره گیری از روش تبلیغات و لینک های ارتباطی توسط شبکه های اجتماعی، به صورت غیر مستقیم موجب افزایش کاربران و بهبود رتبه سایت می شود. در نتیجه تفاوت سئو داخلی و خارجی به گونه ای است که با انجام اقدامات مناسبی داخل و خارج سایت می توانید به بهبود اعتبار و رتبه سایت خود کمک کنید.

کلام آخر:

بنابراین سئو داخلی و خارجی نقش بسیار مؤثری در افزایش کاربران و بهبود رتبه سایت ها در موتور جستجوی گوگل دارد و استفاده از هر روش ملزم به شناخت اقدامات و قواعد مشخصی می باشد. همچنین با بررسی تفاوت سئو داخلی و خارجی متوجه شدیم که سئو داخلی به شکل مستقیم از طریق انجام اقدامات مشخصی داخل سایت ها و سئو خارجی به شکل غیر مستقیم از طریق انجام اقدامات مشخصی خارج از وب سایت ها، به افزایش میزان ترافیک و بازدید سایت کمک می کند.

خدمات مرتبط:

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

مطالب مرتبط

تعرفه تبلیغاتی اینترنتی

تعرفه تبلیغاتی اینترنتی در سایت پربازدید چگونه است؟

روز به روز شاهد پیشرفت بزرگ اینترنت هستیم. در همین راستا افراد زیادی سعی کرده اند که ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۵ اسفند ۱۴۰۰

طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری طراحی سایت خبری یکی از انواع طراحی و ساخت وب سایت است که برای خبرگذاری ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۳ شهریور ۱۳۹۹
مشاوره سئو آنلاین

مشاوره سئو آنلاین | با مشاوره سئو آنلاین ترافیک سایت خود را بالا ببرید

مشاوره سئو آنلاین یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که یک سئو کار باید ارائه دهد. ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۵ آبان ۱۴۰۰