جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

انواع تعرفه سئو سایت و اصول قیمت‌دهی

تیم تحریریه عصرینو
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
تعرفه سئو سایت

این روزها یکی از دغدغه‌­های اصلی صاحبان سایت، آگاهی از تعرفه سئو سایت برای اقدام به‌منظور بهینه­‌سازی است. مشخصا کیفیت محتوا تولیدشده هر چه قدر بالاتر باشد، اگر مخاطبی نداشته باشد، در واقع انگار محتوایی نیز تولید نشده است. همین نکته نشان می­دهد صرف هزینه برای سئو چه قدر مهم است؛ اما نکته حائز اهمیت دیگر آگاهی از نحوه قیمت‌گذاری برای بهینه کردن سایت است؛ چراکه اگر شما یک تازه‌­کار در حوزه تولید محتوا باشید، باید قبل از اقدام برای بهینه‌سازی، از اصول قیمت­‌دهی آگاه شوید.

اگر هدف شما افزایش رتبه سایت است و می­خواهید از رقبا جلو بزنید و راه محبوبیت در گوگل را پیش بگیرید، ابتدا باید با انواع تعرفه سئو محتوا سایت یا همان بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو، آشنا شوید که قدمی سودمند و تاثیرگذار در پیشرفت سایت خود بردارید. در این مقاله با چهار روش ارائه تعرفه سئو سایت و نحوه انتخاب هوشمندانه هر یک آشنا می‌شویم.

انواع سئو سایت را بهتر بشناسید!

قبل از هر چیز باید بدانید سئو سایت به دو نوع سئو داخلی و خارجی تقسیم می­شود. مهم­ترین هدف سئو داخلی، بهینه­سازی محتوا از نظر برتری قدرت کلمات کلیدی سایت است. موارد دیگر نیز می­تواند اصلاح محتوا، بهینه­‌سازی متا تگ­ها، بهینه­‌سازی هدینگ صفحات و بسیاری موارد دیگر باشد.

سئو خارجی نیز همان رسیدگی به امور خارجی سایت برای افزایش رتبه در گوگل است. این امور خارجی به هر اقدامی برای بیشتر دیده شدن سایت گفته می­شود؛ مثلا ایجاد وبلاگ برای سایت، تبلیغات گسترده در بسترهای مختلف، فعالیت مداوم در شبکه های اجتماعی و غیره.

اگر یک کار کامل و بی­نقص در جهت رشد بهتر در گوگل می­خواهید، می­توانید رسیدگی به هر دو مورد ذکر شده را از سئوکار بخواهید. البته این دو تنها درصورتی‌که با هم انجام شوند موثر خواهند بود و سئو خارجی بدون سئو داخلی، بی‌­معناست.

تعیین تعرفه سئو سایت به‌صورت ماهانه

یکی از روش‌­های تعیین تعرفه سئو سایت، قرارداد ماهانه و قیمت­‌دهی بر این اساس است. به این صورت که تیم یا فرد سئوکار به درخواست شما، سایتتان را مورد بررسی قرار داده و در واقع آنالیز سایت را با دقت انجام می­دهد. این مورد در تعیین قیمت سئو بسیار مهم است؛ چراکه یک سئوکار حرفه‌­ای هرگز به کارفرما قیمت قبلی نمی­دهد. هر سایت با توجه به عواملی مثل نوع و کیفیت محتوا، قدمت دامنه، جایگاه فعلی سایت از نظر محبوبیت در گوگل و مقایسه با رقبا از نظر رقابت میان کلمات کلیدی توسط تیم متخصص قیمت­‌گذاری سئو می­شود.

در سئو ماهانه، پس از بررسی کامل سایت، سئوکار به شما اطلاع می­دهد که برای بهینه کردن سایت چه مدت زمان و چه مقدار هزینه لازم است. سپس هزینه را پرداخت می‌کنید و وارد زمان انتظار می­شوید. این زمان می­تواند به‌صورت یک ماهه یا حتی بیشتر، مثلا قرارداد پنج ماهه باشد. اما این مسئله را باید در نظر گرفت که مبلغ پرداختی در سئو ماهانه همان ابتدا تحویل متخصص داده می­شود. پس انتخاب این روش برای سئو سایت باید کاملا هوشمندانه صورت گیرد که کارفرما در انتهای کار از هزینه‌­ای که پرداخت کرده است، پشیمان نشود! علت این موضوع را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

قیمت­‌گذاری در این روش از حدودا 1 میلیون تومان آغاز می­شود؛ اما این مقدار متغیر بوده و نباید از سوی هیچ سئوکاری به صورت از پیش تعیین شده اعلام شود.

تعیین تعرفه سئو سایت پروژه‌­ای

این روش همان‌طور که از نامش پیداست، به‌صورت یک پروژه که شما کارفرما هستید و سئوکار مجری، صورت می­گیرد. تعرفه سئو سایت پروژه­ای با توجه به آنالیزی که متخصص از سایت شما انجام داده تعیین می­شود. بدین صورت که او یک زمان تقریبی به شما اعلام کرده و مبلغ نهایی که باید برای انجام پروژه پرداخت کنید را از شما دریافت می­کند.

این روش معمولا تنها یک‌بار انجام می­شود؛ تا زمانی که صاحب سایت مجددا به‌‌روزرسانی سئو سایت را ضروری تشخیص دهد. همچنین معمولا افرادی که سایتشان در جایگاه محبوب گوگل قرار داشته و از نظر قدرت کلمات کلیدی، وضعیت نسبتا خوبی دارد از قرارداد پروژه‌­ای استفاده می­کنند. در این مورد فرد صرفا می­خواهد سایت خود را بهینه­‌تر از آنچه که هست بسازد. تعرفه سئو سایت به‌صورت پروژه­‌ای نیز اگر توسط تیم حرفه‌­ای انجام شود، معمولا کم­تر از 3 میلیون تومان نیست و با توجه به نوع سایت شما و شرایطی که قبلا ذکر شد، می­تواند تا 30 میلیون تومان نیز هزینه داشته باشد.

تعیین تعرفه سئو سایت ساعتی

این روش اغلب برای کسانی به‌کار می­رود که کار خود را در تولید محتوا سایت تازه شروع کرده‌اند و آشنایی کافی از تعرفه سئو سایت ندارند. سئوکار در سئو محتوا ساعتی در ازای هر ساعتی که برای بهینه‌کردن سایت شما وقت می­گذارد، هزینه مشخصی دریافت می­کند؛ این مبلغ نیز باید پس از آنالیز سایت تعیین شود نه به صورت پیش‌­فرض.

این روش به صاحب سایت اجازه می­دهد که از لحظه به لحظه انجام سئو و کم و زیاد شدن هزینه‌­ها آگاه باشد و در نتیجه مجبور نیست مبلغ زیادی را یک­جا پرداخت کند. همچنین کارفرما می­تواند هر جا احساس کرد از کار سئوکار رضایت کافی ندارد، از ادامه کار جلوگیری کند، اقدامی که در دو روش فوق قابل اجرا نیست!

یکی دیگر از دلایل انتخاب این روش می­تواند این باشد که هدف شما رتبه یک گوگل شدن نیست و فقط برای جذب مخاطبان بیشتر به سئوکار مراجعه کرده‌اید و قرار نیست بهینه­‌سازی حرفه‌­ای سایت برایتان انجام شود. البته ناگفته نماند در این نوع قراداد، به دلیل محاسبه ساعتی، ممکن است به نوعی کیفیت فدای کمیت شده و با گذشت چندین ساعت، نتیجه دلخواه کارفرما حاصل نشود!

تعرفه سئو سایت به‌صورت ساعتی حدودا از 30000 تومان تا 70000 تومان است؛ اما این رنج ثابت نیست و پس از بررسی کامل قیمت قطعی اعلام خواهد شد.

تعیین تعرفه سئو سایت مبتنی بر عملکرد سئوکار

این نوع قرارداد که در نگاه اول عاقلانه‌­تر از سایر روش‌­ها به نظر می­رسد، گزینه­‌ای مناسب برای افرادی است که از هزینه کردن و نتیجه نگرفتن می­ترسند و نمی­‌خواهند در حفظ یا از دست دادن سرمایه­شان ریسک کنند. در این روش، فرد یا تیم سئوکار بدون دریافت هیچ وجهی، کار خود را آغاز می‌کند. در انتهای کار هنگام تحویل، با توجه به کیفیت سئو انجام شده، تعرفه سئو سایت را به مشتری اعلام کرده و مبلغ مورد نظر را دریافت می­کند. در این شیوه نیز متخصص باید قبل از اجرا، سایت را کاملا بررسی کند و اگر از مهارت خود اطمینان کافی دارد، انجام سئو سایت را بر عهده بگیرد.

اما واضح است کم­تر کسی حاضر است زحمتی بکشد درحالی‌که می­داند ممکن است درنهایت هیچ مبلغی بابت کاری که کرده دریافت نکند! پس سئو سایت بر مبنای عملکرد سئوکار، هر چند به نظر معقول و به­‌صرفه می­آید، این مورد را هم باید در نظر گرفت که امکان دارد آنچه کارفرما انتظارش را داشته صورت نگیرد و نتیجه از کیفیت کافی برخوردار نباشد. 

پشیمانی از هزینه‌­های سنگین!

همان‌طور که احتمالا می­دانید، نه‌تنها در بهینه­‌سازی سایت و اقدام برای افزایش رتبه سایت، بلکه در هر کار دیگری باید به فرد یا شرکت ارائه‌دهنده خدمات که انتخاب میکنید،اعتماد کامل داشته باشید. مثلا اگر قبل از شروع کار، یک تعرفه سئو سایت کلی به شما اعلام شود، نشان از رفتار غیر حرفه­‌ای سئوکار دارد.

یک مورد دیگر این است که فرض کنید سئوکار محتوا، بعد از مدت تعیین‌شده، رضایت شما را دریافت کند و شما شاهد پیشرفت چشمگیر سایت خود باشید. این افزایش رتبه موقتی است و شما پس از مدتی با افت رتبه سایت و جریمه گوگل متعجب خواهید شد. این مورد در بین سئوکاران محتوا کم نیست و این خود صاحب سایت که باید با آگاهی پیش رفته و سئوی سایت خود را به اشخاص ناشناس، مشکوک و فاقد اعتبار نسپرد.

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سیزده =

مطالب مرتبط

چرا به خدمات سئو نیاز داریم و خدمات سئو شامل چه مواردی می‌شود؟

خدمات سئو به مجموعه خدماتی گفته می‌شود که یک شرکت ، به منظور بهینه‌سازی سایت ارائه می‌دهد. ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۵ آبان ۱۳۹۹
طراحی سایت اینترنتی

چرا طراحی سایت اینترنتی برای یک کسب و کار حیاتی است؟

محال است در دنیای امروز، که بر پایه تکنولوژی و اینترنت می‌چرخد، بتوانید کسب و کارتان را ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۳ اسفند ۱۳۹۹
لوگو چیست

لوگو چیست؟

لوگو چیست؟   لوگو یک نماد و یا یک نشانه است که می‌تواند نشانگر آرم و برند شما ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۵ مرداد ۱۳۹۹