جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

خدمات سئو برای سایت طراحی شده شامل چه سرفصل‌هایی است؟

تیم تحریریه عصرینو
۱۷ اسفند ۱۳۹۹
خدمات سئو برای سایت طراحی شده

در طول سال‌های اخیر شاهد افزایش تعداد کسب‌و‌کارهای اینترنتی و انواع وبسایت‌ها در زمینه‌های مختلف بوده‌ایم. اما چه چیزی باعث موفقیت و یا شکست این وبسایت‌ها می‌شود؟ چه چیزی باعث افزایش بازدید برخی از سایت‌ها و جلب مشتریان می‌شود؟ اینجاست که سئو معنی و مفهوم پیدا می‌کند.سئو (SEO)همان بهینه‌سازی موتور‌های جستجو (Search engine optimization) است که باعث می‌شود سایت شما نیز در رده سایت‌های معتبر قرار بگیرد. اگر خدمات سئو برای سایت طراحی شده توسط افراد کاربلد و متخصص این زمینه انجام شود، در زمان کمتری اثربخش خواهد بود.

خدمات سئو برای سایت طراحی شده

با ما همراه باشید تا ابتدا به بررسی سه دسته‌بندی اصلی سئو شامل سئو محلی، سئو ارگانیک و سئو تکنیکال بپردازیم و سپس اهمیت آن در بازاریابی را خدمت شما عزیزان توضیح بدهیم. با شناخت بیشتر، می‌توانید بهترین متخصصان را برای سئو سایت خود و رونق کسب‌و‌کارتان انتخاب نمایید.

سئو محلی یا Local SEO

حتما شما هم برای پیداکردن بهترین خدمات در محیط اطراف خود جملاتی مانند بهترین تعمیرات خودرو در منطقه x تهران یا بهترین خدمات سئو برای سایت طراحی شده در شهر y و بسیاری دیگر از مثال‌های مشابه را جستجو کرده‌اید. تعداد جستجو‌های محلی در گوگل طی چند سال اخیر حدوداً 58 درصد رشد داشته است اما تنها 10 درصد از کسب‌و‌کار‌ها محل خود را ثبت کرده‌اند؛ بنابراین باتوجه‌به نکات ذکر شده سئو محلی بسیار مهم و حایز اهمیت است.

سئو محلی، دسترسی مشتریان محلی را بیشتر کرده و باعث رونق بیشتر و بهتر کار شما می‌شود. رعایت برخی اصول و موارد باعث این افزایش دسترسی می‌شود که تعدادی از آن‌ها در زیر آورده شده است:

 • اطلاعات تماس در صفحات سایت موردنظر
 • استفاده درست از کلمات کلیدی محل مربوطه
 • بهینه‌سازی متن تگ‌ها و استفاده از محتوا ناب و مناسب
 • نظرات کاربران
 • شبکه‌ها اجتماعی کسب‌و‌کار مربوطه و…

سئو ارگانیک یا Organic SEO

سئو ارگانیک به‌نوعی به سئوی کلاه سفید مربوط است. در این نوع شما بر اساس الگوریتم‌های موجود در گوگل به بهینه‌سازی سایت خود می‌پردازید. سئو ارگانیک همان مفاهیم سئو محلی را نیز در نظر می‌گیرد اما این بار مخاطب و مشتریان ما تنها افرادی از محیط نزدیک ما نیستند؛ بنابراین در انتخاب کلمات کلیدی بیشتر از نام محل، به خود موضوع توجه می‌شود.

 در مورد سئو ارگانیک استراتژی خدمات سئو برای سایت طراحی شده تغییر می‌کند. جستجو کننده این بار به دنبال آدرس و تلفن و… نیست بلکه یک مقاله علمی و مناسب به طور کامل پاسخگوی وی خواهد بود؛ بنابراین استراتژی متخصصان سئو سایت جستجو کلمات کلیدی مناسب، تحلیل رقبا و استفاده از بک‌لینک خواهد بود.

بحث لینک‌سازی خود موضوع گسترده‌ای است که به دو دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • لینک‌سازی داخلی: ایجاد بک‌لینک بین صفحات مختلف یک سایت.
 • لینک‌سازی خارجی: استفاده از بک‌لینک در صفحات سایت خارجی که به سایت شما ارجاع داده می‌شود. مسلماً استفاده از لینک‌سازی خارجی باعث افزایش بازدید سایت خواهد شد اما درصورتی‌که توسط افراد ناآشنا به الگوریتم‌ها انجام شود، نتایج عکس و زیان‌بار خواهد داشت.

سئو فنی یا Technical SEO

سئو فنی یا همان سئو تکنیکال در واقع پایه و اساس سایت را تشکیل می‌دهد که دیگر موارد سئو در چارچوب آن عملی می‌شوند. می‌توان گفت سئو فنی بهینه‌سازی کد‌ها سایت است. در نگاه اول شاید فکر کنید که خدمات سئو سایت طراحی شده در قالب ووردپرس فقط به موارد پیش‌تر گفته شده محدود می‌شود و دیگر نیاز به سئو فنی یا تکنیکال نیست در حالیکه سایت‌های ووردپرسی نیز مانند دیگر وبسایت‌ها به آن نیاز دارند. در زیر لیست کوچکی از مهم‌ترین مواردی که باید در وبسایت ووردپرسی بهینه‌سازی شود آورده شده است:

 • انتقال به HTTPS
 • بهینه‌سازی محتوا
 • ایجاد یک ساختار URL مناسب وب‌سایت
 • افزایش سرعت بارگذاری وب‌سایت
 • ادغام با ابزارهای وب مستر و خدمات تجزیه و تحلیل جستجو
 • بهینه‌سازی تصویر
 • ایجاد مکانیک درگیرکردن کاربران
 • پیاده‌سازی داده‌ها ساخت‌یافته

بازاریابی

همان‌طور که پیش‌تر نیز ذکر شد بهینه‌سازی موتور جستجو یا سئو، روند بهبود یک وب‌سایت به روش‌هایی است که به آنها کمک می‌کند تا هنگام جستجوی کلمات و عبارات خاص، در صفحات بالاتر نتایج جستجو رتبه‌بندی و ظاهر شوند. اگر هنوز هم دقیقاً متوجه نشده‌اید که این مسئله چرا مهم است، فقط به این فکر کنید که چگونه در زندگی روزمره خود به طور معمول اطلاعات موردنیاز خود را پیدا می‌کنید.

اگر نیاز به تعویض تلویزیون خود دارید و مطمئن نیستید کدام مدل را بخرید، چه کاری انجام می‌دهید؟ اگر در تعطیلات باشید و برای شام نیاز به یافتن رستوران داشته باشید، در کجا رستوران‌های مختلف را بررسی می‌کنید؟ چگونه می‌توانید درباره خدمات سئو برای سایت طراحی شده تحقیق کنید؟ شما نیز مانند اکثر مردم باید به تلفن هوشمند خود مراجعه کنید یا پشت رایانه خود بنشینید و یک عبارت ساده در مورد موضوع موردنظر خود در گوگل تایپ کنید.

احتمالاً شما برای دسترسی به این مطلب به جستجو کلمات و عباراتی مانند “خدمات سئو برای سایت طراحی شده“، “بهترین خدمات سئو“، “سئوسایت” و… پرداخته‌اید که هم‌اکنون در حال خواندن این متن هستید؛ بنابراین سئو سایت در امر بازاریابی و دسترسی مشتریان به بهترین خدمات بسیار ضروری می‌باشد.

سئو سایت چقدر طول می‌کشد؟

به طور دقیق نمی‌توان عدد خاصی را برای سئو تمامی وبسایت‌ها در نظر گرفت زیرا بهینه‌سازی و خدمات سئو برای سایت طراحی شده به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عواملی که در این امر دخیل هستند:

 • تلاش‌های قبلی در مورد سئو سایت طراحی شده
 • تاریخچه وب‌سایت
 • اندازه وب‌سایت
 • پیچیدگی وب‌سایت
 • محتوا وب‌سایت
 • میزان رقابت در بازار موردنظر

جمع‌بندی و سخن پایانی

دانستیم که سئو یا بهینه‌سازی موتورها جستجو در عصر کنونی امری بسیار ضروری برای هر سایت، وبلاگ و کسب‌و‌کاری می‌باشد. به طور کلی seo سایت شامل سئو محلی، سئو ارگانیک و سئو تکنیکال یا فنی می‌شود که هر یک موارد و موضوعات گسترده خود مانند یافتن کلمات کلیدی مناسب، تحلیل رقبا، طراحی تقویم محتوایی و… را دارند. بنابراین سپردن خدمات سئو برای سایت طراحی شده به دست متخصصان کاربلد و با تجربه این عرصه، در پیشرفت کسب‌و‌کار شما و پیشی گرفتن از رقبا بسیار مهم است.

امیدواریم شناخت بیشتر شما از بهینه‌سازی موتور‌های جستجو و زمینه‌های مختلف آن در انتخاب بهترین خدمات یاری کرده باشد.     

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

مطالب مرتبط

چرا به خدمات سئو نیاز داریم و خدمات سئو شامل چه مواردی می‌شود؟

خدمات سئو به مجموعه خدماتی گفته می‌شود که یک شرکت ، به منظور بهینه‌سازی سایت ارائه می‌دهد. ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۵ آبان ۱۳۹۹
تحلیل سئو سایت

تحلیل سئو سایت و ابزارهای مورد نیاز برای انجام این کار

تحلیل سئو سایت به فرآیند بررسی دقیق یک وب سایت گفته می شود تا بتوان به طور ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۱ آبان ۱۴۰۰
محتوا رپورتاژ

تولید محتوا رپورتاژ برای آگهی

در دنیای کسب و کار رقابتی امروز، هر مجموعه یا شرکتی تلاش می کند تا محصولات و ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۴ آبان ۱۴۰۲