جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

قیمت طراحی سایت چگونه محاسبه می­شود؟

تیم تحریریه عصرینو
۱۸ مهر ۱۳۹۹

طراحی سایت یکی از روش­های معمول افزایش درآمد برای صاحبان مشاغل است. داشتن سایت در زمینه کسب و کارتان به شما این امکان را می­دهد تا مشتریان خود را افزایش دهید و کسب و کارتان را رونق دهید. امروزه اکثر صاحبان مشاغل برای گسترش کسب و کارشان خواستار ایجاد یک سایت هستند.اما اکثر افرای که می­خواهند سفارش طراحی سایت بدهند نمی­دانند برای طراحی سایتشان چه مبلغی باید پرداخت کنند. بسیاری از افراد می­خواهند بدانند هزینه­های طراحی سایت چطور محاسبه می­شود. عوامل زیادی در تعیین قیمت طراحی سایت نقش دارند.

بسته به نوع سایتی که می­خواهید برایتان طراحی شود و امکاناتی که از سایت انتظار دارید قیمت­ها متفاوت است. در این مقاله ابتدا تعرفه قیمت طراحی سایت را بررسی خواهیم کرد و سپس به بررسی عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی ­سایت می­پردازیم.

تعرفه قیمت برای طراحی سایت:

تعرفه قیمت طراحی  در طیف وسیعی قرار قرادارد و شرکت‌های مختلف قیمت­گذاری متفاوتی برای ارائه خدماتشان دارند. اما بطور کلی می‌توان گفت طراحی سایت هزینه‌ای با میانگین بالای 500 هزار تومان دارد.

هزینه­­های طراحی سایت بسته به نوع سایت متفاوت است و به عوامل متفاوتی بستگی دارد. برای مثال طراحی سایت‌های شخصی بسبار ارزان‌تر از طراحی یک سایت فروشگاهی پیشرفته است. طراحی یک سایت فروشگاهی پیشرفته مبلغی بین 5 تا 15 میلیون تومان هزینه دارد.

طراحی سایت شرکتی بر اساس ویژگی‌های مورد نظر مشتری نیز بین 3 تا 4 میلیون و 500 هزار تومان هزینه دارد. قیمت­های گفته شده تقریبی هستند و تعیین قیمت برای طراحی سایت به عوامل زیای بستگی دارد که در ادامه به این عوامل خواهیم پرداخت.

عوامل موثر در قیمت طراحی سایت:

شرکت‌های مختلف بسته به عوامل متفاوتی هزینه‌های طراحی سایت را برآورد می‌کنند زیرا عوامل زیادی در تعیین قیمت برای طراحی سایت نقش دارند.

ممکن است در برآورد قیمت طراحی  با قیمت‌های بسیار متفاوتی روبرو شوید و از این بابت شوکه شوید. برخی از شرکت‌ها در ازای طراحی سایت مبالغ بسیار بالایی تعیین می‌کنند در حالیکه برخی دیگر ارزان­ترین قیمت را ارایه می‌دهند و ادعا می‌کنند کیفیت کارشان بالا است.

اما تفاوت قیمت‌های ارائه شده برای طراحی سایت چیست؟ آیا گران بودن قیمت می‌تواند کیفیت کار را تضمین کند؟

پاسخ به این پرسش‌ها کار سختی نیست.

عواملی که در ادامه خواهیم گفت دلیل تفاوت قیمت در طراحی سایت است. کم یا زیاد شدن هر یک از امکانات و ویژگی‌های زیر به سایت ، قیمت متفاوتی را برای شما رقم می‌زند.

مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی سایت عبارتند از:

سفارشی سازی سایت:


یکی از مهمترین عواملی که بر قیمت طراحی سایت تاثیر می‌گذارد نوع سایت است. سایت‌های استاتیک قابلیت تغییر و پشتیبانی ندارند و به همین دلیل طراحی آن‌ها ارزان و مقرون به صرفه است. اما عیب بزرگ سایت‌های استاتیک این است که نمی‌توانید سایت را ویرایش کنید و در آن تغییرات ایجاد کنید. در عوض سایت‌های دینامیک بصورت اختصاصی طراحی می‌شوند و دارای پنل مدیریتی هستند. سایت‌هایی که بصورت اختصاصی طراحی می‌شوند طبق نظر کارفرما و با ویژگی‌های اختصاصی سفارشی سازی می‌شوند. در طراحی این سایت‌ها تمام ویژگی‌های مورد نظر کارفرما در سایت اعمال می‌شود به همین دلیل قیمت طراحی یک سایت اختصاصی بالاتر است.

بهینه سازی سئو:

ورود به صفحه اول نتایج گوگل بصورت خودکار انجام نمی‌شود بلکه لازم است برای قرار گرفتن در صفحات اول گوگل، سایت خود را از نظر سئو بهینه سازی کنید. هزینه طراحی سایت در صورت بهینه سازی سئو بالاتر خواهد شد. از طریق بهینه سازی سئو،  سایت شما در صفحه اول گوگل قرار می­گیرد و با افزایش تعداد بازدیدکنندگان، مشتری‌های بیشتری جذب خواهید کرد و درآمدتان افزایش خواهد­یافت. بهینه سازی سئو ممکن است در ابتدا هزینه طراحی سایت شما را افزایش دهد ولی به مروز زمان از طریق افزایش بازدید سایت شما را به درآمد عالی می‌رساند. به همین دلیل در تعیین قیمت طراحی سایت استفاده از تکنولوژی و اصول سئو قیمت طراحی سایت را افزایش می‌دهد.

اندازه سایت:

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی  ، اندازه سایت است. هرچقدر خواستار سایتی بزرگ­تر با صفحات بیشتر باشید باید هزینه بیشتری صرف کنید. طراحی سایت‌های بزرگ نیازمند زمان بیشتر و استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌تری است و به همین دلیل قیمت طراحی این سایت‌ها بالاتر است.

سازگاری با موبایل:

یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی، توانایی پشتیبانی سایت از موبایل است. در صورت راه­اندازی یک سایت برای کسب و کارتان، مشتری‌هایتان شما را از طریق گوشی موبایل جستجو می‌کنند و به سایت شما دسترسی پیدا می‌کنند. در صورتی که سایت شما با موبایل سازگار نباشد علاوه بر از دست دادن مشتری‌هایتان ، اعتبارتان نیز کاهش میابد. به همین دلیل در طراحی  ، قابلیت پشتیبانی از موبایل روی قیمت آن تاتیر می‌گذارد.

استفاده از سیستم مدیریت محتوا cms :

سیستم مدیریت محتوا یا cms برای راه­اندازی سایت استفاده می‌شود و کاملا رایگان است. معروف ترین نوع این سیستم وردپرس و جوملا است. استفاده از سیستم مدیریت محتوای رایگان برای راه اندازی سایت، قیمت طراحی  را کاهش می‌دهد و مقرون به صرفه است اما امکانات و قابلیت‌های کمی دارد و برای داشتن یک سایت باکیفیت مناسب نیست. امروزه به دلیل کمبودهایی که این سیستم رایگان در سایت‌ها ایجاد می‌کند طرفداران کمتری دارد. در عوض صاحبان مشاغل ترجیح می‌دهند بجای استفاده از این سیستم با صرف هزینه بیشتر سایت خود را شخصی سازی کنند و قابلیت‌های آن را افزایش دهند تا مشتریان بیشتری را جذب کنند. طراحی سایت از طریق کدنویسی و برنامه­ نویسی هزینه بیشتری نسبت به cms دارد اما از امکانات بیشتری برخوردار است.

امکانات و قابلیت های سایت:

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی سایت، امکانات و قابلیت‌های سایت است. برای مثال اغلب سایت‌های فروشگاهی دارای چند صفحه شامل صفحه عکس و گالری، تماس با ما، درباره ما، صفحه اطلاعات محصولات و… می‌باشند. این قابلیت‌ها سایت شما را سفارشی می‌کنند و باعث افزایش بازدید و در نتیجه افزایش درآمد سایت شما می‌شوند. بنابراین اگر بخواهید سایت شما امکانات بیشتری داشته‌باشد باید هزینه بیشتری برای طراحی سایتتان پرداخت کنید.

تعداد زبان­های سایت:

تعداد زبان‌های سایت نیز روی هزینه طراحی وب‌سایت شما تاثیر می‌گذارند. برای مثال سایت‌های داخلی و شخصی نیازی به اضافه کردن زبان دوم ندارند زیرا مخاطبان آنها فارسی زبان هستند. اما سایت‌هایی که فعالیت بین المللی دارند و هم در داخل هم در خارج از کشور مخاطب دارند باید به فکر اضافه کردن زبان جدید برای سایتشان باشند.

برای مثال سایت‌های تجاری که ممکن است در تمام دنیا مخاطب داشته‌باشند باید برای سایت خود چند زبان در نظر بگیرند. در ایران معمولا سایت‌های بین المللی با دو زبان فارسی و انگلیسی پشتیبانی می‌شوند. اگر بخواهید زبان جدیدی به سایت خود اضافه کنید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

سخن پایانی:

علاوه بر موارد گفته شده عوامل دیگری همچون سابقه و اعتبار شرکت طراح، عناصر گرافیکی مورد استفاده در سایت، استفاده از قالب آماده یا اختصاصی، حجم اطلاعات سایت، سرعت سایت، قابلیت پشتیبانی سایت و منحصر به فرد بودن سایت ، در تعیین قیمت  سایت تاثیرگذار هستند.

قطعا اگر خواستار طراحی یک سایت حرفه‌ای با امکانات و قابلیت‌های پیشرفته باشید، باید هزینه بیشتری برای طراحی سایت خود در نظر بگیرید. ولی اگر می‌خواهید یک سایت شخصی و معمولی داشته‌باشید می‌توانید با صرف هزینه کمتر اقدام به سفارش طراحی سایت کنید.

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

مطالب مرتبط

هزینه موشن گرافیک

برای هر پروژه موشن گرافیک چقدر باید پرداخت کنیم؟

یکی از سوالاتی که امروزه فکر صاحبان وبسایت ها و کسب و کارهای آنلاین را به خود ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۶ اسفند ۱۴۰۰
ترفندهای مدیریت اینستاگرام فروشگاه های اینترنتی

ترفندهای مدیریت اینستاگرام فروشگاه های اینترنتی

شبکه اجتماعی اینستاگرام که تحت مالکیت شرکت فیس‌بوک حجم بسیار زیادی از فضای مجازی در تسخیر خود ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۲ تیر ۱۴۰۱
خدمات سئو

خدمات سئو چیست

امروزه شرکت ها و مجموعه هایی به وجود آمده اند که در خصوص تولید و خدمات سئو ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۱ فروردین ۱۴۰۱