جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

خدمات پشتیبانی سایت وردپرس شامل چه پلن‌هایی است؟

تیم تحریریه عصرینو
۲۴ اسفند ۱۳۹۹
خدمات پشتیبانی سایت وردپرس

هم‌اکنون تعداد زیادی سایت وردپرس برای کسب‌و‌کار‌های مختلف موجود می‌باشد. بنابراین این مشاغل به دنبال پشتیبانی حرفه ای از وب سایت های وردپرسی خود هستند. این پشتیبانی می‌تواند به صورت یک برنامه نگهداری طولانی مدت یا ارائه خدمات پشتیبانی سایت وردپرس باشد. دامنه و کیفیت این خدمات می تواند به طور گسترده ای بین ارائه دهندگان متفاوت باشد. با در نظر داشتن این مسئله ، انتخاب بهترین سرویس پشتیبانی وردپرس برای نیازهای وب‌سایت خود بسیار حیاتی است.

در این مطلب، مشکلات موجود برای پشتیبانی حرفه‌ای را ارزیابی خواهیم کرد، سپس ویژگی‌ها اصلی را که باید هنگام انتخاب برنامه‌ها نگهداری وردپرس یا خدمات پشتیبانی جستجو کنید، توضیح خواهیم داد.

چرا سایت وردپرس به پشتیبانی نیاز دارد؟

چه برای فروش محصولات در سطح بین‌المللی و چه در سطح محلی، دارای وب‌سایت وردپرس باشید پشتیبانی و نگهداری سایت امری حیاتی برای ادامه موفقیت شما محسوب می‌شود. حتی کوچک‌ترین وقوع خطا، هک خرابی گسترده وب‌سایت کسب‌و‌کار شما خواهد شد.

بنابراین کمک گرفتن از افراد حرفه‌ای برای ارائه خدمات پشتیبانی سایت وردپرس به نفع کار شماست و از هرگونه زیان ناشی از خطاها احتمالی پیشگیری می‌کند.

مشکلات رایج سایت وردپرس

وردپرس به‌عنوان سیستم مدیریت محتوای شماره یک جهان بسیار جلوتر از بقیه سیستم‌ها است. اما علی‌رغم اعتبار معتبر و محبوبیت جهانی آن، بی‌عیب و نقص نیست و چندین مشکل رایج، خدمات پشتیبانی سایت وردپرس را حیاتی می‌کند. مهم‌ترین مشکلات موارد زیر را شامل می‌شوند:

هک‌ها:

وردپرس در واقع یک سیستم بسیار ایمن است، اما محبوبیت بسیار زیاد، آن را به یک هدف وسوسه‌انگیز برای هکرهایی تبدیل می‌کند که به طور مداوم در حال جستجو برای آسیب‌زدن به این سیستم هستند. بر اساس آخرین گزارش‌ها روزانه 90،000 وب‌سایت هک می‌شود. مسئله نگران‌کننده این است که 83٪ از آن‌ها وب‌سایت‌ها وردپرس هستند.

خطاهای افزونه وردپرس:

هسته اصلی سیستم وردپرس دارای ویژگی‌های غنی و توانایی است، اما همچنین با انواع افزونه‌ها این سیستم تکمیل‌تر می‌شود. ازآنجاکه افزونه‌ها دیگر به موضوعی ضروری تبدیل شده‌اند، برخی مشکلات مانند سطح حمله را برای هکرها افزایش می‌دهند.

به‌روزرسانی‌های بد:

اعمال به‌روزرسانی‌ها وردپرس یکی از بهترین راه‌ها برای ایمن نگه‌داشتن این سیستم است. فراتر از به‌روزرسانی ساده نرم‌افزار اصلی وردپرس، به‌روزرسانی افزونه‌های وردپرس و طرح زمینه نیز مهم است. مزایای امنیتی به‌روزرسانی وردپرس غیرقابل‌انکار است، اما این به‌روزرسانی‌ها گاهاً می‌توانند خودبه‌خود مشکلات غیرمنتظره‌ای را ایجاد کنند.

خطای انسانی:

استفاده از وردپرس نسبت به سیستم‌ها مدیریت محتوا رقیب، مانند سیستم مدیریت محتوا جوملا یا سیستم دروپال آسان‌تر است. اما اگر یک کاربر بی‌تجربه با این سیستم کار کند ممکن است نادرست از پیکربندی نرم‌افزار استفاده کند یا پرونده‌ها و داده‌های مهم را حذف کند. اگر همان کاربر نسخه پشتیبان یا بک‌آپ تهیه نکرده باشد، ضرر و زیان ناشی از این خطا انسانی می‌تواند دائمی و برگشت‌ناپذیر باشد.

با بررسی تعدادی از این مشکلات پی بردیم که استفاده از وردپرس زیاد هم آسان نیست و خدمات پشتیبانی سایت وردپرس به‌دقت و تخصص کافی در این زمینه نیاز دارد.

برنامه‌های نگهداری سایت وردپرس

بسیاری از صاحبان مشاغل به علت مشکلاتی که پیش‌تر ذکر شد علاقه دارند که قراردادهایی مبنی‌بر نگهداری وب‌سایت را منعقد کنند، تا از بروز مشکلات قبل از بروز آن‌ها جلوگیری کنند. اما انتخاب بهترین برنامه‌ها و خدمات پشتیبانی سایت وردپرس به‌دقت بسیاری نیاز دارد. حتماً باید خدمات ارائه شده را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که این خدمات وظایف اصلی نگهداری را سایت وردپرس را پوشش می‌دهند.

اصلی‌ترین وظایف در پشتیبانی سایت وردپرس

اصلی‌ترین موارد در خدمات پشتیبانی سایت وردپرس موارد زیر را شامل می‌شوند:

تعمیرات اولیه وردپرس:

بسیاری از صاحبان مشاغل فقط زمانی به اهمیت نگهداری و پشتیبانی وردپرس پی می‌برند که در سایت در معرض مشکلی قرار بگیرند؛ بنابراین در صورت لزوم، در قرارداد خدمات پشتیبانی باید هزینه تعمیر اولیه نیز پرداخت شود.

بررسی سلامت وردپرس:

چه جدید و چه قدیمی، معمولاً می‌توان فهمید که وب‌سایت‌های وردپرس مشکلات شناسایی نشده‌ای دارند. اینها ممکن است ثبات یا عملکرد آنها را در طولانی‌مدت تضعیف کند، بنابراین یک بررسی کامل ابتدای برنامه نگهداری می‌تواند از بروز مشکلات ثانوی جلوگیری کند.

ترفندهای امنیتی:

هکرها اهداف آسان را شکار می‌کنند، بنابراین اعمال ترفندهای امنیتی ساده احتمال حمله هکرها را افزایش می‌دهد؛ بنابراین استفاده از یک سیستم امنیت قوی از مهم‌ترین خدمات پشتیبانی سایت وردپرس است.

پشتیبان‌گیری یا بک‌آپ:

خطاها انسانی ممکن است اتفاق بیفتند، اما وقتی این خطاها در خصوص پرونده‌ها و داده‌های حیاتی باشند، عواقب آن‌ها می‌تواند بسیار هزینه‌بر باشد. به‌عنوان استاندارد، خدمات پشتیبانی و نگهداری وردپرس باید شامل تهیه بک‌آپ از اطلاعات مهم باشد.

به‌روزرسانی‌های سایت وردپرس:

سیستم اصلی وردپرس جریان مداومی از به‌روزرسانی‌ها را دریافت می‌کند. مهم است که اطمینان حاصل کنید که این به‌روزرسانی‌ها بدون مشکل و آسیب‌رسانی به بخش‌ها مختلف اعمال می‌شوند.

به‌روزرسانی‌های افزونه سایت وردپرس :

آسیب‌پذیری‌های پلاگین می‌تواند امنیت کل سیستم را تضعیف کند و به‌آسانی باعث ورود هکرها شود. تعمیر و نگهداری وردپرس باید شامل به‌روزرسانی‌های افزونه باشد تا این تهدیدات را کاهش داده و مشکلات عملکردی را برطرف کند.

اسکن‌های امنیتی سایت وردپرس :

اجرای اسکن‌های امنیتی وردپرس بر اساس یک برنامه معمول، مطمئن‌ترین راه برای شناسایی آسیب‌پذیری‌ها، قبل از سو استفاده هکرها از آن‌ها است.

گزارش‌های منظم سایت وردپرس :

این وب‌سایت شماست و گرچه ممکن است بخواهید خدمات پشتیبانی سایت وردپرس خود را به عهده افراد متخصص بگذارید، اما بازهم بهتر است از آن مطلع باشید. یک برنامه خوب شامل گزارش‌دهی منظم خواهد بود.

جمع‌بندی

وجود تعدادی از خطرات مانند وجود هکرها و یا احتمال خطاها انسانی توجه به پشتیبانی سایت وردپرس را حائز اهمیت می‌سازد. اصلی‌ترین برنامه‌ها نگهداری سایت وردپرس مواردی مانند استفاده از ترفند‌های امنیتی، پشتیبان گیری و یا بک‌آپ از داده‌های مهم و حیاتی، به روز رسانی وردپرس و افزونه‌های آن و … . یک برنامه پشتیبانی کامل، گزارش‌دهی به صاحبان وبسایت را نیز شامل می‌شود.

رعایت این موارد و بررسی پیوسته آن باعث حفظ امنیت، ماندگاری و افزایش کارایی وب‌سایت وردپرس می‌شود. همان‌طور که در پاراگراف‌های پیشین اشاره شد استفاده از وب‌سایت در کسب‌و‌کار‌ها به امری ضروری تبدیل شده پس داشتن وب‌سایت سالم و بدون ایراد با پشتیبانی کامل، امنیت کار شما را بیشتر می‌کند.

امیدواریم موارد ارائه شده در این مطلب شما را در خصوص پشتیبانی سایت و ضرورت آن راهنمایی کرده باشد.

خدمات مرتبط :

 

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

مطالب مرتبط

اینستاگرام

با تاریخچه اینستاگرام و راه های کسب درآمد با آن بیشتر آشنا شوید

نرم افزار اینستاگرام از جمله نرم افزارهایی می­باشد که در بین مردم تمام نقاط جهان از محبوبیت ...
تیم تحریریه عصرینو
۱۰ اسفند ۱۳۹۹
طراحی سایت فروشگاهی

هر آنچه نیاز است درباره طراحی سایت فروشگاهی بدانید

جایگاه تکنولوژی در زندگی بشر، روز به روز در حال بیشتر شدن است،  بعد از همه گیر ...
تیم تحریریه عصرینو
۲۹ تیر ۱۴۰۲
سئو کار

سئوکار کیست و باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

سئو چیست و سئوکار کیست؟ واژه‌ی سئو (SEO) کوتاه‌شده‌ی عبارت بهینه‌سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) است و ...
تیم تحریریه عصرینو
۰۸ مرداد ۱۳۹۹